Galaxy S23 vs S23 Ultra

Ben alıyor olsam S23 alır geçerdim, zira S23 Ultra oldukça büyük bir telefon, baz model ise gündelik kullanım için ideal boyutlarda ve profesyonel fotoğrafçı ya da içerik üretici olmadığım için kamerası benim açımdan seçme nedeni olmazdı.
Ek olarak günümüz cihazları illaki bir yerlerinden sorun veriyor, en basiti AMOLED ekran çoğu cihazda garanti bitmeden yanıklar başlıyor garantili cihazı servise verip ekranı değiştirtmek varken yurt dışı cihazda o şekil kullanmaya devam etmek zorundasınız.
Ben şahsen yurt dışı cihaz alımında 10000TL altı kırılsa umursanmayacak telefonların tercihinden yanayım. Elbette hepsi benim şahsi fikrim.

S23+ kendim kullanıyorum.
S23 Ultranın kamera lensi gerçeğini pas geçemem.

Ben güç açısından söyledim, özelliklere gelirsek S23 Ultranın pek çok özelliği var fakat fiyatı da güzel. Üstelik bir de yurt dışı cihazıymış.

Ben alıyor olsam S23 alır geçerdim, zira S23 Ultra oldukça büyük bir telefon, baz model ise gündelik kullanım için ideal boyutlarda ve profesyonel fotoğrafçı ya da içerik üretici olmadığım için kamerası benim açımdan seçme nedeni olmazdı.
Ek olarak günümüz cihazları illaki bir yerlerinden sorun veriyor, en basiti AMOLED ekran çoğu cihazda garanti bitmeden yanıklar başlıyor garantili cihazı servise verip ekranı değiştirtmek varken yurt dışı cihazda o şekil kullanmaya devam etmek zorundasınız.
Ben şahsen yurt dışı cihaz alımında 10000TL altı kırılsa umursanmayacak telefonların tercihinden yanayım. Elbette hepsi benim şahsi fikrim.

Bence biraz daha para ekleyip S23+ alsın buna değer çünkü

Satan kişiler hazır yapıp satıyorlar. 27-30k arasında temiz şekilde bulunabiliyor. Link atmak yasak değilse atabilirim.

Link atmak neden yasak olsun ki? Ben hep link atıyorum ama telefon numarası vesaire paylaşmak yasak.

Satış Facebook üzerinden mi?
Dolap üzerinden satış yapanlar var

Buralardan daha önce almadım siz yine araştırın önceden.

Bence biraz daha para ekleyip S23+ alsın buna değer çünkü.

Hocam resmi garantili S23 Plus için biraz daha dediğiniz fiyat farkı neredeyse yarı yarıya, arkadaş düşünüp taşınsın her iki cihazda zaten yazılım desteği konusunda aynı şeyleri sunacak. Kalan özellikler arkadaşın hayatını kolaylaştırıyorsa haklısınız gidip alsın ancak aradaki fiyat farkına alacağı özellikler hayatında bir değişiklik yapmayacaksa da risk almasına ya da ekstra para vermesine gerek yok.

S23 serisinin ekran teknolojisi Dynamic AMOLED.
Ayrıca karanlık mod aktif edip kullanınca ekran yanığı durumunu en aza düşürebiliyoruz.
Super AMOLED ekranlarda daha sık yaşanıyor AMOLED yanığı durumları.
Bunların dışında Full parlaklıkta telefonu kullanmak tabii ki ömrünü azaltan etmenlerden.

Hocam resmi garantili S23 Plus için biraz daha dediğiniz fiyat farkı neredeyse yarı yarıya, arkadaş düşünüp taşınsın her iki cihazda zaten yazılım desteği konusunda aynı şeyleri sunacak. Kalan özellikler arkadaşın hayatını kolaylaştırıyorsa haklısınız gidip alsın ancak aradaki fiyat farkına alacağı özellikler hayatında bir değişiklik yapmayacaksa da risk almasına ya da ekstra para vermesine gerek yok.

S23+ S23'ten yaklaşık 10k daha pahalı. Bu aradaki farkı hakettiğini düşünmüyorum ben.

Yurt dışı S23 Ultra almanızı tavsiye ederim bu işlerde özellikle kamerada ve bataryada düz modele göre ciddi farklar var.

Bende S23 ultradan yanayım.

S23 pil hızlı biter S23 ultraya göre. S23 Ultra kesinlikle her konuda daha üstün ve premium.

Evet S23 Ultra daha ağır basıyor.

Yurt dışı cihazı almayı göze alacaksanız direkt S23 Ultra.

Yani yurt dışı alsam çok sorun yaşamam umarım.

Önemli olan kamera ve batarya ise tabii ki de Ultra. Tabii yurt dışı cihaz oda var. S23'ün en büyük artısı boyutu, kullanım rahatlığı bence.

Yurt dışı cihaz evet biraz kafamı karıştırmıyor değil.

S23+, S23 Ultra ile benzer performansa sahip çünkü S23+ın çözünürlüğü daha az olduğundan daha az RAM harcar. Benim size tavsiyem bütçenizi birazcık arttırıp Türkiye malı S23+ almanız.

S23 Plus bir Turkcell pasajda var oda 39 bin TL o kadar çıkamam maalesef bütçem 28 Max.

S23 Ultra batarya ve kamera olarak daha üstün olsa da server kayıtı nasıl halledeceksiniz?

Server kayıt atan bir yere yaptıracağım artık 8 ay kullandıktan sonra bir de direnç olayı varmış tam bilmiyorum.

Bir süredir yazılım atılmış dandik Exynos'lu cihaz kullanıyorum. Telefonun gerçek verimininden hiçbir şekilde faydalanamıyorum bu yüzden. O yüzden bayağı yargılıyım yurt dışı cihazlara. Ama bu server kayıt olayında cihaz açılmadan orrj yazılım ellenmeden yapılması gayet mantıklı duruyor. Sorun olmaz derseniz alın geçin. Server kayıtlı olacak şekilde.

Evet benim için sorun olmaz server kayıt yapan bir yer olursa yaşadığım bölgede yaptırırım.

S23+ kendim kullanıyorum.
S23 ultranın kamera lensi gerçeğini pas geçemem.

S23 Ultra ağır basıyor benim içinde cidden kasa olarak S23+ ama.

Satan kişiler hazır yapıp satıyorlar. 27-30k arasında temiz şekilde bulunabiliyor. Link atmak yasak değilse atabilirim.

Ben bulamadım pek atarsan iyi olur.

Geri
Yukarı