Galaxy S23 vs S23 Ultra

Ben bulamadım pek atarsan iyi olur.

Yukarıda bir link paylaştım konudaki arkadaş detaylı bir şekilde süreci anlatıyor. Okumanız faydalı olur. Hata aklınızda soru varsa kendisiyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır. Dolap uygulamasına yazınca birçok satış yapan var. Forum da ki o arkadaşa sorarsanız hangisi olduğunu söyleyecektir, tam bilmiyorum kısmı.

Ben alıyor olsam S23 alır geçerdim, zira S23 Ultra oldukça büyük bir telefon, baz model ise gündelik kullanım için ideal boyutlarda ve profesyonel fotoğrafçı ya da içerik üretici olmadığım için kamerası benim açımdan seçme nedeni olmazdı.
Ek olarak günümüz cihazları illaki bir yerlerinden sorun veriyor, en basiti AMOLED ekran çoğu cihazda garanti bitmeden yanıklar başlıyor garantili cihazı servise verip ekranı değiştirtmek varken yurt dışı cihazda o şekil kullanmaya devam etmek zorundasınız.
Ben şahsen yurt dışı cihaz alımında 10000TL altı kırılsa umursanmayacak telefonların tercihinden yanayım. Elbette hepsi benim şahsi fikrim.

Yani S23 ve S23 Ultra arasında özellik farkı çok gibi sanki ama yurt dışı biri diğeri yurt içi kafa karıştırıyor işte.

Hocam resmi garantili S23 Plus için biraz daha dediğiniz fiyat farkı neredeyse yarı yarıya, arkadaş düşünüp taşınsın her iki cihazda zaten yazılım desteği konusunda aynı şeyleri sunacak. Kalan özellikler arkadaşın hayatını kolaylaştırıyorsa haklısınız gidip alsın ancak aradaki fiyat farkına alacağı özellikler hayatında bir değişiklik yapmayacaksa da risk almasına ya da ekstra para vermesine gerek yok.

39bin TL S23 Plus o kadar fiyat farkını veremem maalesef ya :(

S23+ S23'ten yaklaşık 10k daha pahalı. Bu aradaki farkı hakettiğini düşünmüyorum ben.

Evet çok fiyat farkı var benim için.

En son S23 ile S23 Plus arasındaki fiyat farkı 3 bin liraydı, fiyat farkı o kadar artmış mı yav? Şimdi baktım gerçekten de 10 bin TL fiyat farkı varmış

2024 yılındayız ve döviz kuru ortada.
2023 yılında S23 ve S23+ arasındaki fiyat farkı daha azdı.
Hatta çok az olduğu dönem tam olarak Nisan 2023 zamanlarıydı.

2024 yılındayız ve döviz kuru ortada.
2023 yılında S23 ve S23+ arasındaki fiyat farkı daha azdı.
Hatta çok az olduğu dönem tam olarak nisan 2023 zamanlarıydı.

Cidden haberim yoktu çok özür dilerim. Ben sanıyordum ki hani dolar bir süredir 30 TL ya, o yüzden fiyatlar da yükselmemiştir diye. Ama şimdi baktım alınmaz. Nisan 2023 zamanlarında olsak cidden S23+ daha mantıklıydı ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı