Galaxy S4 mü Xperia Z mi ?

S4 çeşitli yönlerden daha iyi olabilir ama Xperia Z'den memnunum ben. Samsung S4'ü göstersem bizimkiler telefonu almazdı. Xperia Z'yi görünce beğendiler :)

Xperia Z derim ben yakın bir arkadaşım kullanıyor. Ben S3 kullanıyorum Z masaya çıktığı zaman ben kendi telefonumu saklıyorum. :) S4 de S3 ile benzer bir tasarımla geliyor. Z hem şık hemde performans açısından çok iyi.

S4'ü az önce elime aldım. Tasarım olarak hayal kırıklığına uğrattı beni. Xperia Z'den sonra oyuncak gibi duruyor. Dokusu hoş değil. Xperia Z aldığımıza çok memnun olduk S4'ü görünce.

S4'ü az önce elime aldım. Tasarım olarak hayal kırıklığına uğrattı beni. Xperia Z'den sonra oyuncak gibi duruyor. Dokusu hoş değil. Xperia Z aldığımıza çok memnun olduk S4'ü görünce.

Evet Egemen bey çok haklısınız. Ben tasarım olarak iphone hayranıydım taa ki Xperia Z yi elime alana kadar. 4.8'' lik bir telefon olan S3 ü tek elle kullanamazken 5'' lik Z yi tek elle kullanmak daha olanaklı, birde s4 ün 5'' olduğunu düşünürsek, tek el mi? İmkansız... En can alıcı nokta malum yaz geldi ve plajdasınız ortalama 2000 tl lik iki telefon var biri (kumda zarar görürse, ıslanırsa, ya telefonuma birşey olursa) diye çekineceksiniz çantanızdan çıkarmaya. diğeri (kumlanırsa yıkarım geçer) deyip özgürce durum güncelleyip, müzik dinleyip fotoğraf çekebileceğiniz, iki telefon. Seçim alıcıya kalmış :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Xperia Z bahsedilen yönlerden iyi , bende çok beğeniyorum ama ekranını gözümle görünce kendi kendime duraksadım açıkçası. Ekran siyah renkleri çok kötü gösteriyor diğer renklerde de çok canlı değil yanına Galaxy S3 koyduğumda bile karşılaştığım manzara vahimdi. Hani bu ekran full hd geliyordu dedim. Ekrandan en çok marifeti beklerken beni çok şaşırttı. Tamam ekran full hd yapılmış ama renkler o kadar kötü olmamalıydı.

Renk konusunda bir sıkıntı yaşamadım henüz. En azından izlediğim videolarda bir sıkıntı hissetmedim kalite gayet iyi. Bravia Engine fotoğraf ve videolarda farkını hissettiriyor. Siyah renk derken menülerde mi gezindiniz ? Parlaklık ayarı ne durumdaydı bir de ?

Renk konusunda bir sıkıntı yaşamadım henüz. En azından izlediğim videolarda bir sıkıntı hissetmedim kalite gayet iyi. Bravia Engine fotoğraf ve videolarda farkını hissettiriyor. Siyah renk derken menülerde mi gezindiniz ? Parlaklık ayarı ne durumdaydı bir de ?

Evet telefonu bir bayide kullandım çok az uygulama vardı. Genel olarak telefon içeriği , klavye ve menüsüne baktım. Parlaklık seviyesi sondaydı. Menüde siyah renk gerçekten çok kötüydü. Diğer renkler de tatmin ediciydi ama benim gördüğüm kadarıyla en canlı renkler o renkler değildi. Birde size bir sorum var tuşların ekranın alt kısmına konumlandırılmış olması uygulamalar ve oyunlarda sorun yaratıyor mu?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı