Galaxy S4 (v4.4.2 - GT-I9500) "Flash Player" sorunu

Consul

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Merhaba arkadaşlar;

Bu sorun ne kadar basit gözüksede, başkasına yardım etme isteğiyle bana da bulaşan bir sorun. "Internet"e girmek isteyince (google.com) bana şöyle bir hata geliyor: "WARNING! Your Flash Player may be out of date. Please update to continue."

İnternette araştırdığıma göre bir virüsmüş. Normalde PClerde rastlanırmış ama Android'de nasıl çözülür onu bulamadım. Google'ın hiçbir servisini kullanamıyorum şu anda. Wi-Fi'a bağlamaya korkuyorum bilgisayarıma da sıçrayacak diye. Sanırım Malware, Spyware veya Adware olma olasılığı yüksek.

Not: Wipe Data/Factory Reset yaptım, sorun gene çözülmedi.

Lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

Tamamdır sorun çözüldü.

Bunu yapmadan önce bazı dosyalarınızı internetinizin olmadığı bir ortama yedekleyin aksi takdirde bilgisayara sıçrama ihtimali olabilir. Önce SDCard'a sonra "Yedekle ve Sıfırla" bölümünden "Fabrika ayarlarına sıfırla"yı seçtikten sonra düzeliyor.

Malesef bu sorun yeni çıktı Kaspersky android süürmü ve Bilgisayarınızda da Kaspersky IS ile tarama yaparsanız ardından modeme de reset atarsanız düzelme olasılığı yüksek. Şuan'a kadar bu virüs'e şahsen denk gelmedim ancak forumda ki arkadaşım rastlamış ve modem değişmeden geçmediğini söylüyor( AV distribitörü))

Malesef bu sorun yeni çıktı Kaspersky android süürmü ve Bilgisayarınızda da Kaspersky IS ile tarama yaparsanız ardından modeme de reset atarsanız düzelme olasılığı yüksek. Şuan'a kadar bu virüs'e şahsen denk gelmedim ancak forumda ki arkadaşım rastlamış ve modem değişmeden geçmediğini söylüyor( AV distribitörü))

Yukarıda çözümü yazdım fakat bu çözüm "sadece telefona bulaşırsa" çözümü. Sizin dediğinizde bilgisayar + telefon. Çözümleri bir başlıkta toplamış olduk bir bakıma.

WARNING! Your Flash Player may be out of date.Please upgrade to continue hatasının sebebi ADSL modeminizdeki güvenlik açığıdır.

Adsl modeminiz ZYXEL firmware kullanıyorsa bu açıktan etkilenmeniz söz konusu.

Örneğin Türkiyede çok kullanılan TP link marka adsl modemlerin bazılarında bir güvenlik açığı söz konusu. Bu güvenlik açığından etkilenen modemler şunlar
TD-8816, TD-8817, TD-8840T, TD-W8151N, TD-W8901N, TD-W8951ND, TD-W8961ND

Eğer bu modemlerden birini kullanıyorsanız bu güvenlik probleminden zarar görebilirsiniz.

Ayrıca ADSL modeminiz farklı marka olup ZYXEL gömülü sistemini kullanıyorsa yine bu güvenlik sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Bu güvenlik açığı ile, Adsl modeminizin içerisindeki yedek konfigürasyon dosyası javascript ile indirilebiliyor. İndirilen bu konfigürasyon dosyası okunarak modeminizin admin şifresi ele geçirilebiliyor. Bu sayede sizi farklı sitelere yönlendirmek mümkün oluyor.

TP LINK ADSL Modemler için şuan geçici çözüm modeminizin admin paneline dışardan erişimi kapatmak olacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı