GameSatış alakamın olmadığı halde dava açıyor

Dava açmak esasında çok basit bir işlem, iyi bir avukata sahip herkes bunu gerçekleştirebilir. Hele icra takibi en ama en basiti, hiçbir şey göstermeden bile bir vatandaşın T.C.'sini biliyorsan onun adına bir icra takibi başlatabilirsin. Burada asıl önemli olan nokta suçun işlenip işlenmediği ve bu suçun işlendiğine dair kanıtların varlığı.

Bir şey çıkacağını zannetmem yalnız eğer ki icra takibi açarlar ise kredi, kredi kartı gibi banka ürünlerini kullanamazsınız. Açacakları icra takibi geçerli bir belgeye dayanır olmayacağından, muhtemelen ilamsız icra takibi açacaklardır. İlamsız icra takibinde, ödeme emri ilgili kişiye tebliğ edildiğinden itibaren -PTT görevlisi evinize gelerek size teslim eder, imza alır- 1 hafta içerisinde bulunduğunuz en yakın icra dairesine giderek ilgili takibe itirazınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 1 hafta içerisinde itirazınızı yapmamanız halinde, maalesef ki yasal takip kesinleşir ve yapabileceğiniz tek şey kamu davası açmak olur, icra mahkemelerinde hakkınızı arayamazsınız.

Ayrıca bu tür olaylara Tüketici Hakem Heyeti bakmıyor. İcra takiplerini alakadar eden tüm süreçler için kamu davası açmanız gerekmekte.

Bu arada reşit değilim demişsiniz, reşit olup olmamanız bir şeyi değiştirmeyecektir. Eğer size kafayı gerçekten taktılar ise, 18. yaşınıza girdiğinizde birkaç gün sonra bir bakmışsınız UYAP'ta adınıza bir dosya gözüküyor, hiç belli olmaz. Önleminizi alın derim.

Kişinin kuzeni bariz suç işlemiş dostum. Düzeltmek onun elinde olan bir şey. Şahsen 2-3 kuruş için bunları yapmak mantıklı değil. Çünkü ciddi sorunlar çıkarabilir. Benim konuma da bakabilirsiniz aynı gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişinin kuzeni bariz suç işlemiş dostum. Düzeltmek onun elinde olan bir şey. Şahsen 2-3 kuruş için bunları yapmak mantıklı değil. Çünkü ciddi sorunlar çıkarabilir. Benim konuma da bakabilirsiniz aynı gibi duruyor.
Kişinin kuzeni suç işlemişse dahi, eğer gamesatış hesabındaki T.C. bu arkadaşa aitse yapabileceği tek şey kuzeninin suçu işlediğini kabul ettiğine dair bir ifade vermesini sağlamak. O zaman iş bu arkadaştan çıkıp kuzenine bağlanır. Yine de tabii yargı daha iyi bilir ben sadece benim yaşadığım deneyimleri harmanlayıp bu konuya bu cevabı girdim.

Kişinin kuzeni suç işlemişse dahi, eğer GameSatış hesabındaki T.C. Bu arkadaşa aitse yapabileceği tek şey kuzeninin suçu işlediğini kabul ettiğine dair bir ifade vermesini sağlamak. O zaman iş bu arkadaştan çıkıp kuzenine bağlanır. Yine de tabii yargı daha iyi bilir ben sadece benim yaşadığım deneyimleri harmanlayıp bu konuya bu cevabı girdim.

Ya bu konular çok karışık GameSatış adlı frima kendini suçsuz sayıyor yaşanacak promblemlerden biz sorumlu değiliz diyor ama bazen de kendi kafasına göre yargı kesiyor satış yaptığıma pişman olduğum yer suçu ağır değil arkadaşın en fazla 10 bin TL adli para cezası alır onu da hagb ile ödemez

Yeni konular

Geri
Yukarı