Garanti Bankası vadesiz hesap yerine kredi kartı hesabı açtırılıyor

Slovenn

Decapat
Yer
Melikgazi/Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an aktif olarak kullandığım Ziraat Bankası vadesiz hesap kartım var yüklediğmiz kadar harcayabiliyoruz. Memnun olmadığım için Garanti Bankası'ndan açmak için gittim fakat vadesiz istemem rağmen buradan sadece kredi kartı veriyoruz dedi kullanmazsan sıkıntı olmaz dedi vermeye çalıştı bende almadım çıktım. Uygulamadan yaparsan alabilirsin ama bazen hata veriyor dedi. Şimdi uygulamadan başvuru yapmaya korkuyorum vadesiz diye başvurup gene kredi kartı kitlerseler diye, bilgilendirirseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, şu an aktif olarak kullandığım Ziraat Bankası vadesiz hesap kartım var yüklediğmiz kadar harcayabiliyoruz. Memnun olmadığım için Garanti Bankası'ndan açmak için gittim fakat vadesiz istemem rağmen buradan sadece kredi kartı veriyoruz dedi kullanmazsan sıkıntı olmaz dedi vermeye çalıştı bende almadım çıktım. Uygulamadan yaparsan alabilirsin ama bazen hata veriyor dedi. Şimdi uygulamadan başvuru yapmaya korkuyorum vadesiz diye başvurup gene kredi kartı kitlerseler diye, bilgilendirirseniz sevinirim.
Kredi kartı versinler. Kredi kartına şifre belirlemez yani o kartı aktif hale getirmezsen hiçbir şey olmaz. Zaten aktifleştirilmeyen kartlarda bir süre sonra kapanıyor diye biliyorum.

Kredi kartını alıp limiti 1 TL'ye de düşürebilirsin. Zaten kullanmazsan aidat da alınmaz. Bende de Bonus Card var. Birkaç yıl önce 10 dk boyunca iptal etmeye çalıştım telefonda, en son limit 1 TL'de anlaştık elemanla. Neden ısrarla iptal etmiyorlar anlamıyorum.

Kredi kartınız yoksa alın bir tane aidatsıza çevirip arada kullanırsınız. Eğer kredili ürün kullanmıyorsanız ileride taşıt, konut, ihtiyaç kredisi gibi ihtiyaçlarınızda sorun yaşayabilirsiniz. Düzgün kullanım yaptığın takdirde size bir şey kaybettirmez ciddi avantajlar sağlar.

Neden ısrarla iptal etmiyorlar anlamıyorum.
Hocam çalışan profiline negatif etki yapıyor diye biliyorum. Belli bir yüzdenin altında prim gibi durumları sıkıntı oluyor. İnsanı bezdiriyorlar ama yok şöyleydi yok böyleydi, yav kardeşim kapat gitsin lanet olsun kartınıza kıvamına geliyor insan. Tabii bunu her müşteriye yapmıyorlar bazılarının kartını direkt kapatıyorlar.
Ben Yapı Kredi'de zar zor kapattırdım 2 ay sonra bir daha arıyorlar kartınızı açalım kullanın diye. Aynı bankada başka kartım var ne yapıcam bu kartı diyorum işte şöyle böyle diyordu halen bana.
En kolayı kart kayıp yenisini istemiyorum demek bu şekilde ikiletme şansları olmuyor.

Konu sahibi için bir ekleme daha yapayım. Uygulamadan dilerseniz açabilirsiniz telefon problemli değilse hata ile kolay kolay karşılaşmazsınız. Ancak ben başka kredi kartınız yoksa almanızı öneririm.

Son düzenleme:

Şikayet et elemanı öyle şey mi olur? Anasını satayım, ne güzel dünya be, 2 kuruş komisyon alacaklar diye kendilerini ne hale sokuyorlar.

18 yaşında öğrenciyim, kredi kartı istemiyorum keza ailemde istemiyor. Vadesiz hesap kartı açarsalar alabilirim. Peki ailem bana para gönderirken FAST ücreti ne kadardır?
Peki siz bilirsiniz. Ailenizin kullandığı banka ücret keser Garanti tarafından bir ücret kesilmez. Sizin yapacağınız transferlerde 2.54 TL'den başlıyor, havale işlemlerinde yarısı kadar kesiyorlar. İş Bankası'na bakmanızı öneririm daha memnun kalacağınızı düşünüyorum. Kredi kartını ben tekrardan öneriyorum. Düşük limitlide olsa bir kartınız olması ilerleyen zamanlarda yararınıza olur. Tercih sizin başka bir şey diyemem.

Kendiniz ücretsiz para göndermek istiyorsanız Enpara, Yapı Kredi veya Akbank hesabı açabilirsiniz. Aileniz Akbank veya Yapı Kredi kullanıyorsa sizde kullanırsanız hesabınıza gönderecekleri paradan ücret almıyorlar. Enpara kullanıyorsalar başka banka olsa bile almıyor.

Tamamdır teşekkürler herkese.

Garanti Bankası'ndan uygulama üzerinden vadesiz hesap başvurusunda bulundum. Tüm adımları yaptım, en son adım kendime ait bir hesaptan Garanti Bankası'na 1 TL yollamaktı, yani böyle SMS geldi:
Kendinize ait baska bir banka hesabinizdan, Garanti BBVA hesabina 1TL para transferi gerceklestirerek musteri olma surecinizi tamamlayabilirsiniz. B001
Ziraat Bankası'ndan Fast ile göndermeyi deniyorum fakat hesap uygun değil diye ret yiyor. Ziraat müşteri hizmetini aradığımda sorun göndermeye çalıştığın hesaptan kaynaklanıyor dedi. Nerede hata yapıyorum?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı