Geceleri ses çıkaran buzdolabı

Maxtoric

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) Sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀

Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) Sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀
Bizim buzdolabı rastgele vakitlerde inek ya da öküz gibi ses çıkarıyor. Gece birden ''AOUUO'' gibisinden sesler duyuyorum.

Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀

Buzdolabının motoru 8 saat aktif 8 saat pasif çalışır o sebeple aktif çalıştığı saat geceye geldiği için ses çıkarıyor olabilir.

@zeki1981 Gerektiği kadar çalışır. Saati olmaz bunun. Ortam sıcaktır, fitiller kötüdür, kapak uzun açık kalmıştır, içine sıcak yemek konmuştur, o zaman çok daha sık ve uzun çalışabilir. Çalışma referansını termostat aracılığıyla alır. O da dediğim durumlara göre değişir.

Geri
Yukarı