Geceleri ses çıkaran buzdolabı

No Frost buzdolabı ise buz kırıyor onun sesi.
Defrost özelliği o kadar ses çıkarmaz diye düşünüyorum. En azından dediği gibi bir etki yaratmamalı. Hele ki gece vakti kendi halinde duran bir dolapta bu olmamalı. Muhtemelen ortam sessizleştiği için dolap hükümdar oluyor. :D

Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀
Buzdolabını açtıktan sonra tık tık diye ses çıkarıyorsa fanı bozuk olabilir bizimde eski buzdolabında aynı sorun vardı fanı bozukmuş.

Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀

Buzdolabından gelir öyle arada normal merak etmeyiniz.

İnek gibi sesler çıkaran buzdolaplarına itibar etmeyiniz.

Sabahları da değil, gece 2-3 arası buzdolabı aniden çamaşır makinesı gibi ses çıkarıyor ve 10-20 dakika sürüyor. Sonra garip bir şekilde yok oluyor. Herhalde geceleri yemek ile doldurduğumuz için çıkarın şunu diye bağırıyor (!) Sadece benim mi başıma geliyor, anlamadım. Sizin de başınıza geliyor mu? 😀

Uyumadan 1-2 saat önce güç ayarını aç, uyumaya giderken kıs. Motor ısınmasın ve termometre fazla yükselmesin. Dolap açılmadığı için sabaha kadar stabil çalışır.
1 haftadır yeni evimde yalnız kalıyorum. Eğer dolap bu dediğim şekilde gece yorulmazsa bahsettiğin sesi çok yapmıyor. Gerçi benim ev apartman dairesi olmasına rağmen 4 tarafda boş olacak şekilde ayarlanmış. Camı ve kapıyı kapatırsam 1-2 saat içinde sessizlikten kendi kanımın dolaşma sesini duyuyorum.

Geceleri yemek ile doldurduğumuz

Yemek ile dolduracaksan önceki çalışma derecesinin üstüne çıkarmalısın. Koyduğun yiyecekler soğuyunca kısabilirsin.

Defrost özelliği o kadar ses çıkarmaz diye düşünüyorum. En azından dediği gibi bir etki yaratmamalı. Hele ki gece vakti kendi halinde duran bir dolapta bu olmamalı. Muhtemelen ortam sessizleştiği için dolap hükümdar oluyor. :D
Valla bizdeki çıkartıyor. Tak taak diye.

Valla bizdeki çıkartıyor. "Tak taak" diye.
Sizinki maaşından memnun değildir. Agresif işçi gibi duruyor.

Normal şartlarda "tak tak" sesi gelmez. O sesin kaynağı buzlar ise hiç normal değil. Sağlıklı çalışan bir dolap nemi en başından engeller. Hiç olmadı kalıp haline gelmeden dışarı atar.

Geri
Yukarı