GeForce Now için internet sağlayıcısı önerisi

berat önel

Hectopat
Merhabalar. İnternet sağlayıcığımı değiştireceğim. D-Smart kullanıyorum 10Mbps civarı download ve 5-6MBPS civarı upload hızına sahibim.
Sizinde anlayacağınız üzere GeForce Now için bu internet yeterli değil. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum yüksel download ve upload hızları sebebiyle.
Uzun lafın kısası CS:GO tarzı refleks isteyen oyunlarda beni çok fazla üzmeyecek aynı zamanda da fatura konusunda 150TL'yi aşmayacak bir internet sağlayıcısı tavsiyesinde bulunur musunuz dostlar?

Destekleyen hız için 75 Mbps gösteriyor. Ben geçmek istediğimde işlemler nasıl olacak? Ankara'nın Polatlı ilçesindeyim. Burada şubeleri yok bildiğim kadarıyla.

Şubeye gerek var mı bilmiyorum ama 75 Mbps hız çok iyi geçmenizi tavsiye ederim. Size emin olun ki arkadaşlarınızdan daha iyi yardım ederler.

GeForce Now için kesinlikle süperbox önermem. Ayrıca mb/s kadar latency çok önemli. Fiber altyapı zorunlu gibi.

Türknet beni bu konuda üzer mi? Destekleyen hız olarak 75Mbps gösteriyor.
Şubeye gerek var mı bilmiyorum ama 75 Mbps hız çok iyi geçmenizi tavsiye ederim. Size emin olun ki arkadaşlarınızdan daha iyi yardım ederler.

Geçtiğimde GeForce Now'da sizce sıkıntı yaşar mıyım?

Downloadın yüksek olunca rahat oynayacağını sanma 70Mbps download 8Mbps upload 23 ms TürkNet kullanıyorum Now'a girdiğim zaman modemden Wi-Fi'yi kapatıp PC'yi ethernet kablosundan bağlıyorum sonuç hareketsizken 1080P hareket edince 360P görüntü sürekli zayıf bağlantı uyarıları. Yani anlayacağın 500Mbps internette kullansan senin pingin 1 ve GeForce Now'un input lagı düşük olmadığı sürece rahat oynayamazsın GeForce Now o kadar kaliteli olsa kimse PC almazdı hikayeli oyun oynayacağım dersen orada pek sıkıntı olmuyor kalite düşmesi oyunun drop yemesi ama CS:GO gibi milletin saliselere önem verip 144Hz 1ms monitör,1ms mouse klavye aldığı şu zamanda senin o gecikmeyle Online oyun falan oynayamazsın daha dün Apex oynayayım dedim sürekli takılmalar piksellenmeler 2 dakika bile dayanamadım, 2 ay önce takır takır Apex oynuyordum 1080'den anca 720'ye düşüyordu şu an oynanmıyor. Şansını deneyebilirsin ama çok bir şey bekleme kısacası. Sen laptopuna HDMI kablosuyla monitör bile taksan gecikme olur ilk laptopunda görüntü değişir sonra monitörde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı