Rehber GeForce NOW ile offline paylaşımlı hesaplarla oynamak

Physchopath

Hectopat
Yer
The Lands Between
Bir önceki GeForce NOW rehberimde global sunuculara erişme ve üyelik alma rehberi yapmıştım bir sonraki konu internetinizi GeForce NOW için nasıl optimize edebileceğiniz üzerine olacaktı fakat bu durum mevcut internetinize göre o kadar çok değişken ki anlatamam bazen bende işe yarayan yöntem bir sonraki gün tutmuyor yani o iş yalan oldu. Konumuza geçmeden önce ön açıklamaları yapalım.

Bildiğiniz gibi ülkemizin ekonomi durumu malum oyun fiyatları uçmuş ve çoğu kişi paylaşımlı hesaplara yöneliyor.
Bu konunun etikliği tartışılır kimine göre korsan oyun oynamakla aynıdır bana kalırsa farkı orijinal oyun oynamanızdır yani daha güvenilirdir. Bu hesapları ben gibi oyunlara tam ücret ödemeden belli bir süre denemek için de kullanabilirsiniz ve içinizin rahat etmesi amacıyla daha sonra tam fiyattan alırsınız veya sadece bu hesaplarla oynarsınız.

Paylaşımlı hesaplarla GeForce NOW üzerinden oynayabilmek mümkün mü?

Belki biliyor belki bilmiyorsunuzdur GeForce NOW hiçbir dijital mağazada offline seçeneğini desteklemiyor bu hesapların ise offline oynanması gerekiyor.
Önceden GeForce NOW üzerinden bu hesaplarla oynadığınızda hesaba başka birisi girdiğinde tekrar giriş yapmanızı isterdi ve Steam no connection durumuna geçerdi siz ise şifreyi girmez alta alır rahat rahat oynamaya devam ederdiniz. Şimdi ise bu durum değişti ne gibi güncellemeler geldi bilmiyorum yeni fark ettim artık birisi hesaba bağlandığında şifre girmeni istemiyor direk oyunu kapatıyor iptal et seçeneğine bastığın zaman bile kapanıyor peki bu durumu çözmek mümkün mü? Cevap evet okumaya devam et coni.

Paylaşımlı hesaplar ile kayıt dosyam karışır mı?
Şansımıza GeForce NOW tüm oyunlarında local save özelliğini bünyesinde bulunduruyor yani normalde yapmanız gerektiği gibi Steam üzerinden Cloud'u kapatıp local kayıtlarınızla oynayabilirsiniz ve hiç silinmiyorlar. Tabii dikkat etmeniz gereken bir durum karşınıza şu ekran geldiğinde işaretli olan "cancel" seçeneğine basmanız gerek daha sonrasına tekrar Cloud save seçeneğini kapatmalısınız.

Screenshot_1.png

Ve daha sonradan tekrar oyunun ayarlarına girip Cloud Save'i kapatmanız gerek.

Screenshot_2.png

Steam'i offline moda almanın yolu!

Ne yazık ki çok da hoşlaşmayacağınızı tahmin etsem de tek yolu bu dostlar... Tek yol bu.
Aynı Steam hesabını GeForce NOW'a girdiğiniz gibi kendi bilgisayarınıza da girmeniz gerekiyor yani ne yazık ki oyunu kendi bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Oyunun bilgisayarına yüklü olması şart fakat sisteminin oyunu açacak kadar iyi olmasına gerek olmayabilir bunu bilmiyorum maksadımız Online bir şekilde kendi bilgisayarımızdan oyuna bağlanıp GeForce NOW üzerindeki Steam ile bağlantısını koparmaktır oyunu açmayı denemesi bile bunu tetikleyecektir diye düşünüyorum.

Not: Satın aldığınız hesaplar guard kodlu ise aynı hesaba 2 kere guard girmeniz gerekecek yani satıcıyla biraz uğraşmanız gerekecektir veya Discord botu ile otomatik kod sağlayan bir satıcı var reklam olmasın söylemeyeyim o şekilde de halledebilirsiniz.

Bu aşamalar biraz sürat istiyor haberiniz olsun tek denemede başaramama ihtimaliniz var bazen 3 4 denemede anca başarabiliyoruz her başaramadığınızda GeForce NOW kapanıyor yani tekrar denemeniz gerekiyor ücretsiz üyelikle deneme planınız varsa sabırlı birisi olmanız lazım.

Aşamalar!
Oyunu GeForce NOW üzerinden başlatın.

Screenshot_3.png

"Cancel" seçeneği hazır ol tuşumuz bu aşamadan sonra karşımıza alttaki kısım gelecek.

Screenshot_4.png

Bu ekran geldiği anda 1 saniye bile kaybetmeden kendi bilgisayarımızdan da oyunu başlat seçeneğine basıyoruz.
Başlat seçeneğine bastığınızda karşınıza bu ekran gelecek.

Screenshot_1.png

Hızlıca Devam Et'e basıyoruz daha sonrasında hızlıca GeForce NOW'a dönüyoruz ve oyunumuzu kapatma aşamasına geçmiş olacak yeterince hızlı yaptıysanız tam zamanında iptal tuşuna basmanız gerekiyor bassanız bile bazen yine de kapatabiliyor sonrasında tekrar deniyorsunuz oyun kapanmadıysa Steam artık no connection moduna geçmiş demektir yani başardınız demektir gönül rahatlığıyla oyununuz bölünmeden oynamaya devam edebilirsiniz.

Konuyla alakalı alakasız herhangi bir sorununuz varsa severek cevaplarım.

Ekleme yapayım "cancel" yazısından "start"a geçmeden 1-2 saniye içerisinde giriş yaparsanız başkası bağlı demeden giriş yapacak ama yine oturumu kapatmaya çalışacak dönüp iptal ederseniz bu şekilde %95 tek atarsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı