İnceleme Gigabyte G24F-2

1682591204126.png

Merhaba, ben Turgineer! Birkaç gün önce Gigabyte G24F-2 monitör aldım ve şuan kullanıyorum. Satın almadan önce internette araştırmıştım ve bu monitörün F/P olduğundan tamamen emin oldum. Herşeyden önce, monitörde ölü piksel, ghosting ve ışık sızması ile karşılaşmadığımı belirtmek isterim. Monitörü kaçırmamanızı öneririm.
Ölü piksel testi:
IMG_20230920_203854.jpg

Işık sızması test (kamerayı olabildiğince doğru ayarlamaya çalıştım):
IMG_20230920_203707.jpg

Ghosting testi yapmaya çalıştım fakat olmadı. Cihazda ghosting yok fakat telefon kamerası bunun için yeterli değil:
IMG_20230920_114715_2.jpg

• Monitör SS IPS panele sahip, sRGB değerleri gayet iyi. Hem TN hem de VA panel kullanmış biri olarak renklerin kalitesi çok hoşuma gitti.

• S-uper S-peed olması sayesinde 1 MS tepki süresine sahip, genelde IPS paneller bu kadar hızlı değildir.

• 165Hz standart, 180Hz ise OC tazeleme hızına sahip.

• AMD FreeSync Premium bulunuyor. Aktifleştirmek için DP kablosuna gerek yok.

• "HDR Ready" var fakat iyi çalışmadığı söyleniyor, belli bir fiyat altındaki monitörlerde HDR zaten pek kaliteli çalışmaz.
    • *Henüz yeni bilgisayar almadığım için sadece 120Hz'i deneyebildim ve HDR'a kendim bakamadım.
      • **Yeni bilgisayar aldım, 180 Hz ve HDR'ı deneme fırsatı buldum sonunda. Şunu söylemeliyim ki, HDR açıldığında IPS'in renk avantajı tamamen gidiyor, renkler aşırı soluklaşıyor.

• Monitörün ekran ayarlarını OSD Sidekick (sorunlu) ya da Gigabyte Control Center ile monitörün arkasındaki tuş yerine, bilgisayardan ayarlayabilirsiniz. Bunun için kutudan çıkan Type-B kabloyu bilgisayar ile monitöre takmalısınız.
1699025403880.png

Kullandığım ayarlar:
1699025711082.png

Monitörün kendi menüsü ise bu şekilde:
IMG_20231103_183742.jpg

Son düzenleme:
Hocam oyun oynarken klavyemi çapraz şekilde kullanıyorum. Monitörün ayaklarını sağa veyahut sola çevirebiliyor muyuz? Çeviremiyorsak ayağın üstüne çapraz bir şekilde klavyeyi koyunca kayma yapıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı