Gigabyte GA-945P-S3 v2/v3 İşlemci tavsiyesi

kumpas59

Kilopat
Yer
Eskişehir
Arkadaşlar merhaba benim eski bir kasam var. Şu anda zaten yeni bir bilgisayara sahibim fakat uygun olursa onun işlemcisini değiştirmek istiyorum. Ekran kartına darboğaz yaptığı için almak istiyorum. Eğer bu ekran kartına darboğaz yapmayacak ve anakarta uyumlu bir işlemci söylersenizde iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın 775 soket. Önerdiğin iki işlemcide bununla uyumlu değil. Anakartı da yenilemen gerekecek. O anakart ile uyumlu işlemci ancak ikinci el bulabilirsin.

İşlemci ve anakart almayı planlıyorsan güç kaynağın yetmeyecektir. Bir de güç kaynağı almalısın.

ikinci el bir core 2 quad q6600 @Mert in dediği gibi satın alabilirsin yada core 2 duo e8500 alabilirsin. Psu güncellemesi yapmanı da tavsiye ederim.

Başka biri okur da bu iki cevap veren arkadaşın ezbere cevaplarını görüp yanlış hareket eder diye yazıyorum, ben de başka bir şey ararken linke denk geldim sırf bunun için üye oldum :D O anakart quad desteklemiyor. anakart modelini google a yazıp gigabyte sitesinde çıkan linke bakmak gerekiyor, orada indir ya da ingilizce site açılırsa download sekmesini tıklayacaksınız. Oradan cpu support seçeneğinden hangi işlemcileri hangi bios ile destekliyor görülür. Bu arada Anakartın köşe bir yerinde revizyonu yazar rev1.0 rev3.3 gibi. Onu da seçmek lazım gigabyte ın anakart sayfasına girince. Tüm markalarda benzerdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı