Gigabyte RTX 3070 Vision ısınma problemi nasıl çözülür?

İnternetten bakır pad aldım giga.. 3070ti vision modeli için, 83 84 dereceden 90 lara çıkıyor yük altında. Noctua NT-H1 macun ile kullandım. Bakır pad i söküp termal pad e dönücem ama kaç mm almam gerekiyor net yazan bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Termal macunu da değiştirmeliyim.?

İnternetten bakır pad aldım giga.. 3070ti vision modeli için, 83 84 dereceden 90 lara çıkıyor yük altında. Noctua NT-H1 macun ile kullandım. Bakır pad i söküp termal pad e dönücem ama kaç mm almam gerekiyor net yazan bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Termal macunu da değiştirmeliyim.?
Valla ne desem boş ama ben 3070 vision için vram'lerde 0.5 mm kullandım soldaki diğer 2 uzun çizgi için 2 kat 0.5 mm yaptım elimde başka pad olmadıgı için yani 2 uzun çizgi için 1mm ama 1.5 kullanan'da olmuş sol uzun çizgiler için benim elimde çok olmadığı için 1mm yaptım, fotoğraflarda çıkmıştır zaten sol 2 çizgi diye bahsettiğim kısım soğutma bloğunun üstünde.

Bu arada evet bence macun'da değiş istersen pump out olmasın diye MX-6 kullanabilirsin hem ısı değerleri çok iyi hem biraz katı bir macun taşma yapmaz ama Noctua NT-H1 de iyi macun bildiğim kadarıyla elinde kaldıysa onu kullanabilirsin. Ama yeniden alacaksan MX-6 tavsiye ederim.

0.5mm pad aldım işlemciyi soğutma bloğunu koyduğumda vram lerin üzerinde boşluk kaldı. Anlamadığım herkez 0.5mm yazmış forumlarda bundaki farklı, üzerinden çıkan termal pad ler tahmini söylüyorum en az 2mm. Görsellerini paylaşıcam, mavisi yeni aldığım 0.5mm siyah olan?

Valla ne desem boş ama ben 3070 vision için vram'lerde 0.5 mm kullandım soldaki diğer 2 uzun çizgi için 2 kat 0.5 mm yaptım elimde başka pad olmadıgı için yani 2 uzun çizgi için 1mm ama 1.5 kullanan'da olmuş sol uzun çizgiler için benim elimde çok olmadığı için 1mm yaptım, fotoğraflarda çıkmıştır zaten sol 2 çizgi diye bahsettiğim kısım soğutma bloğunun üstünde.

Bu arada evet bence macun'da değiş istersen pump out olmasın diye MX-6 kullanabilirsin hem ısı değerleri çok iyi hem biraz katı bir macun taşma yapmaz ama Noctua NT-H1 de iyi macun bildiğim kadarıyla elinde kaldıysa onu kullanabilirsin. Ama yeniden alacaksan MX-6 tavsiye ederim.

Görüldüğü gibi 05mm pad koyunca böyle boşluk kaldı,

Bunlarda kendi üzerinden çıkanlar,
Mavi 0.5mm

Dosya Ekleri

• IMG-20230923-WA0016.jpeg
    IMG-20230923-WA0016.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 12
  • 20230923_135014.jpg
    20230923_135014.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
0.5mm pad aldım işlemciyi soğutma bloğunu koyduğumda VRAM'lerin üzerinde boşluk kaldı. Anlamadığım herkes 0.5mm yazmış forumlarda bundaki farklı, üzerinden çıkan termal padler tahmini söylüyorum en az 2mm. Görsellerini paylaşacağım, mavisi yeni aldığım 0.5mm siyah olan?

Mavi 0.5mm
Hocam daha demin 1mm pad ile değişim yaptım sıcaklıklar aşırı arttı FPS düşüşü de bayağı var en sonunda kartı camdan aşağı fırlatacağım gerçekten.

Termal pad geldi değiştirdim ve VRAM sıcaklıgını nasıl test edeceğimi bilmediğim için paylaşamıyorum fakat %100 kullanımdı 77 olan GPU şimdi 73 derece 85-88'lerden buralara gelmek güzel :) aynı Macun'u MX6'yı işlemciye'de sürdüm PUBG 55 derecelerde işlemcim. Kasa hava akışımın kötü olmasına rağmen bu sıcaklıklar iyi diye düşünüyorum. Fotoğraflar bana ait eski kötü haldeki Pad'leri çıkartıp.

gelid solutions GP-Ultimate kullandım.​

Umarım siz daha iyi sonuçlar alırsınız 👍 bol şanslar. :)
Kartı tekrar açtım termal pedler tam oturmamış galiba hallettim gibi şu anda 75 derecelerde çalışıyor artık teşekkürler her şey için.

Son düzenleme:
0.5mm pad aldım işlemciyi soğutma bloğunu koyduğumda vram lerin üzerinde boşluk kaldı. Anlamadığım herkez 0.5mm yazmış forumlarda bundaki farklı, üzerinden çıkan termal pad ler tahmini söylüyorum en az 2mm. Görsellerini paylaşıcam, mavisi yeni aldığım 0.5mm siyah olan?

Mavi 0.5mm
sorunumu padleri 2.5mm yaparak çözdüm. markası gigabyte 3070Ti vision model ekran kartlarında 0.5mm değil okuyan arkadaşların bilgisi olsun.

Geri
Yukarı