Göğüs kılları jiletle alınır mı?

Diyenler neye dayanarak bunu söylüyor? Tamamen hurafe bilgi. Birçok kez kestim ve hiç gür çıktığına rastlamadım. Hormonal ve genetik olan bir şeyi jilet vurmayla değiştirebileceğinizi sanmıyorum.

Vücudumuzdaki hiçbir kılın uzama hızı veya gürlük miktarı, kılların kesilmesiyle alakalı değildir.
Jilet ile kestiğin bölgede tüy çıkmadığı doğrudur, örneğin avuç içini istediğin kadar jiletle orada büyülü bir şekilde tüylenme olmaz. Sizin jiletle birçok kez kesmiş olmanızın ve yeniden çıkan kılların gözünüze batmamasının sebebi, kestiğiniz bölgedeki kıl kökü sayısının az olması olabilir. Jiletin kılları arttırıyormuş gibi gözükmesinin sebebi, kesilen tüylerin daha koyu ve sert çıkıyor olmasıdır. Göğüs bölgesinde ince ve güçsüz olduğu için göze az gelecek şekilde kıl olsa bile, kıl kökü yani kıl sayısı fazla ise, jilet o tüyleri güçlendirdiği için o kişinin göğsü ormana dönebilir. Bu yüzden jiletle vücudunuzu tıraş etmenin sakıncası yoktur diyemeyiz. Jilet en ufak, güçsüz sarı tüyleri dahi kestiği için tavsiye edilmez vücut bölgesinde kullanılmasına, çünkü amacımız mümkün olduğunca kılları güçlendirmemek. En sağlıklısı makineye tarak takıp tıraş etmenizdir.

Geri
Yukarı