Google AMP listelemesi

demirmarol

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese sevgi ve saygılar.
Benim sorum şu.
Örnek olarak example.com ana domainimizin Google'da listelendiğini düşünelim.
Google üzerinde mobilden listeleme yapıldığında. example.com olan sitenin üzerine fareyi getirdiğinizde farklı bir domainin AMP sayfası görüntüleniyor.
Örnek ( 1exapmle.com/amp )
Bu nasıl oluyor acaba?
Benim burada anladığım farklı 2 domainin olması ve birbirlerine yönlendirmiş olması ama Google'daki mobil girişte nasıl oluyor da diğer domain görünürken ana domain listeleniyor?
Bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

AMP teknolojisi WordPress ile Google'ın ortak projesidir. Hızlandırılmış mobil sayfalar mobil cihazlarda websitelerinin Google'ın önbellek sunucuları aracılığıyla hızlı yüklenmesini sağlıyor. Yani arama sonuçlarında görünen AMP sayfalar Google'ın ilgili website için özel olarak ayırdığı subdomain ile birlikte listeleniyor.

Evet ama bu görüen link subdomain değil farklı bir domain.
Subdomain Google'da listelenmiyor . Sublu siteler giriş yaptıktan sonra sub uzantısı gösteriyor. Benim dediğim olay farklı bir domainden AMP sayfası çekilmiş . Bu nasıl yapılmış

AMP için farklı domain çıkıyorsa yönlendirme yapmış olabilirler. Özelden atabiliyorsan memnun olurum.
size özel mesaj atabilecğeim bir alan yok yalnız bana bir merhaba dermisiniz rica etsem

AMP için farklı domain çıkıyorsa yönlendirme yapmış olabilirler. Özelden atabiliyorsan memnun olurum.

Size özel mesaj atabilecğeim bir alan yok yalnız bana bir merhaba der misiniz rica etsem

Sanırım yeni üyelikten kaynaklı özel mesaj atamıyorum::(

Forum da özel mesaj atma yok zaten.

😀 Teşekkürler...

Bahsettiğin siteyi yazabilir misin? Belki site sahipleri AMP sayfalar için özel olarak 301 yönlendirmesi yapmıştır.

Şıu şekide bakabilirsiniz. Mobil aramasıdır. Mouse link üzerine gelince sol alt barda çıkan adres farklı. Google'deki listelenen domain farklı.

Dosya Ekleri

• site.jpg
    site.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı