GT 740M Laptop Düşük Performans Problemi

Bugra Baykus

Decapat
Merhaba arkadaşlar.

Sistem
  • İşlemci : Win 10 Home Single Language 64bit
  • işlemci : Intel® Core™ i5-4200M CPU @ 2.50 GHz ( 4 CPUs)
  • Bellek : 8192MB Ram DDR3
  • Oluşturucu (Ekran Kartı)
  • Ad : NVDIA GeForece GT 740M
  • Yaklaşık Toplam bellek: 6061MB
  • Görüntü Belleği (VRAM): 2009MB
  • Paylaşılan Bellek: 4052MB

Evet arkadaşlar yukarıda görmüş olduğunuz gibi donanımlara sahip Dizüstü bilgisayara sahibim.
Bundan 4 ay öncesinde bilgisayarımın bataryası öldü (Şarjdan çıkarıldığı zaman kapanıyor). Win 8.1 kullanıyordum Win 10 sürümüne geçiş yaptım.
Sorunum şu ki bundan önce yani oynadığım DotA2, PUBG, Rocket League ve Rust ve benzeri oyunlarda FPS sorunu hiç yaşamıyordum hatta sizlere söyle söylemem gerekirse Dota2'de yaklaşık 100 FPS PUBG'de yaklaşık 35-40 FPS gibisinden FPS'ler alıyordum (Düşük ayarlarda).
Ama dediğim gibi bilgisayarın bataryası işlemini yitirdiği günden itibaren ve işletim sistemi yükseltmesi yaptığım günden beri bilgisayarımda eski performansını sağlayamıyorum.

Bilgisayarımı televizyona bağladığımda donmalar oyunlarda çok ciddi performans kayıpları ve donmalar yaşıyorum (İşlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tam bir bilgim yok). Age Of Empires 2 gibi eski zamanların oyununda bile aşırı düşük FPS değerlerini görüyorum. Şimdi benim sorunum ne tam bilmiyor ve anlamıyorum. Bilgisayarın bataryasında sıkıntı olduğu için mi işletim sistemimi yükselttiğim için mi ya da başka bir şey bir fikrim yok?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı