GT430 Sisteme takviye

Caner İnci

Hectopat
Daha fazla  
Parçalar uyumlu. Ancak RAM'leri çift kanal kullanamayacaksın. Onun dışında güç kaynağını düşük watt bile olsa sertifikalı kaliteli bir ürün alın, ileride sorun çıkarabilir. Ekran kartı biraz eski ama iş görür.

Ha bu arada 300 Wattlık PSU'un gerçek 300 watt ise başka PSU'ya para vermene gerek yok. Kullanmaya devam et.

Parçalar uyumlu. Ancak RAM'leri çift kanal kullanamayacaksın. Onun dışında güç kaynağını düşük watt bile olsa sertifikalı kaliteli bir ürün alın, ileride sorun çıkarabilir. Ekran kartı biraz eski ama iş görür.

Ha bu arada 300 Wattlık PSU'un gerçek 300 watt ise başka PSU'ya para vermene gerek yok. Kullanmaya devam et.

Şuan PC oyun oynarken kendiliğinden kapanıyor. Isınma mı yoksa güç kaynağı mı yetmiyor anlamadım. RAM'leri neden çift kanal kullanamıyorum? 2 tane RAM var elimde 2+2 şeklinde :)

Şuan PC oyun oynarken kendiliğinden kapanıyor. Isınma mı yoksa güç kaynağı mı yetmiyor anlamadım. RAM'leri neden çift kanal kullanamıyorum? 2 tane RAM var elimde 2+2 şeklinde :)
Gecikme değerleri ve voltajların da eşit olması lazım. Aynı marka olmadığı için kullanılamayacağını düşündüğüm için öyle söyledim. :)

@sen7en konu burada. Tavsiyelerini bekliyorum. :)
Sadece kapanıyor mu ? Yoksa bir yavaşlama söz konusu mu ?

Kapanıyor yavaşlama yok :) Oyun oynarken sadece. Photoshop ile çalışma yaparken bişey olmuyor. Veya internetten online oyun oynarken sorun yok. İndirilen oyunu çalıştırdıktan bir süre sonra kapanıyor ama güç düğmesinde açılırken mavi ışık olur. O ışık duruyor sanki uykuya alıyor kendini.Otomatik uykuya almayı vs. kaldırmıştım ama sorun yine çözülmedi.

@sen7en konu burada. Tavsiyelerini bekliyorum. :)

Kapanıyor yavaşlama yok :) Oyun oynarken sadece. Photoshop ile çalışma yaparken bişey olmuyor. Veya internetten online oyun oynarken sorun yok. İndirilen oyunu çalıştırdıktan bir süre sonra kapanıyor ama güç düğmesinde açılırken mavi ışık olur. O ışık duruyor sanki uykuya alıyor kendini.Otomatik uykuya almayı vs. kaldırmıştım ama sorun yine çözülmedi.
Bu tür sorunlar olma olasılığı şunlardır
1. Yüksek ısı (işlemci)
2. Kalitesiz veya yetersiz veya bozuk PSU
3. Ramlerde aşırı tozlanma (ısı yapar) ya da bozuk ram
4. Anakartın bir sorunu olabilir
Ayrıca güç kaynağı markası olarak Everest'i tercih etmeyin. Marka olarak diğer markalara göre kalitesiz ürünleri var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı