GT740M Değiştirilebilir Mi?

Merhabalar mr-2 bey. Öncelikle konu hakkında epey bir konunun açıldığını ve birçoğunun yardımsız yani sadece konu açılmış kimse cevap verme gibi bir lükse girmeyerek devam ettiğini gördüm. Maalesef kendi akibetimin de öyle olacağını düşünerek açılan konudan, kendi derdimi çözme gereksinimi mantıklı geldi. Bu konu da bencillik yaptığım için öncelikle özür dilerim.
"Reballing" işlemini anlattığınız için teşekkür ederim. Bir elektronik mühendisi olarak gayet güzel anladım :).
Ekran kartımın değişmiyor gerçeği çok üzücü olarak gözüme çarpıyor ve gerçekten çaresiz kalmadığımı düşünüyordum sizin de.

Konu 6 senelik lütfen bundan sonra böyle durumlarda yeni konu açın.
Arkadaş kastettiği uygulama "reballing". Ekran kartı küçük toplar ile anakarta lehimlenmiş. Bunları eritip anakarta yeniden lehimlemeye reballing denir.
Ayrıca ekran kartınız değişmez. Ama external bir ekran kartı takılabilir. Ancak bunu yapınca laptopunuz, laptop olmaktan çıkar.

"External ekran kartı kullanabilirsin" görüşünüz gayet mutluluk verici geldi. Bunun hakkında pek bilgi sahibi değilim varsın laptop olmaktan notebook olmaktan çıksın yeter ki gayet rahat oyun oynayayım. Epey parça ile birlikte arasın da PCI-Express'ların olduğu 2-3 kutu malzeme gerek sanırım. Satın alma safhası dahil tüm tavsiyelerinizi almak istiyorum mr-2 bey lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar mr-2 bey. Öncelikle konu hakkında epey bir konunun açıldığını ve birçoğunun yardımsız yani sadece konu açılmış kimse cevap verme gibi bir lükse girmeyerek devam ettiğini gördüm. Maalesef kendi akibetimin de öyle olacağını düşünerek açılan konudan, kendi derdimi çözme gereksinimi mantıklı geldi. Bu konu da bencillik yaptığım için öncelikle özür dilerim.
"Reballing" işlemini anlattığınız için teşekkür ederim. Bir elektronik mühendisi olarak gayet güzel anladım :).
Ekran kartımın değişmiyor gerçeği çok üzücü olarak gözüme çarpıyor ve gerçekten çaresiz kalmadığımı düşünüyordum sizin de.

"External ekran kartı kullanabilirsin" görüşünüz gayet mutluluk verici geldi. Bunun hakkında pek bilgi sahibi değilim varsın laptop olmaktan notebook olmaktan çıksın yeter ki gayet rahat oyun oynayayım. Epey parça ile birlikte arasın da PCI-Express'ların olduğu 2-3 kutu malzeme gerek sanırım. Satın alma safhası dahil tüm tavsiyelerinizi almak istiyorum mr-2 bey lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda nasıl çalıştığı çok güzel bir şekilde anlatılmış.
Elinizdeki bilgisayar ile yapan bazı kişiler var:
Ayrıca bunu yaparken WiFi modülünü çıkardığınızdan artık WiFi kullanamayacaksınız ve slot 1x veya 4x slot olduğu için güçlü ekran kartlarından tam verim alamazsınız.
Satış olarak ise yurtiçi bulmanız zor. Böyle parçalar çok kazık fiyatlara gidebiliyor ülkemizde.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda nasıl çalıştığı çok güzel bir şekilde anlatılmış.
Elinizdeki bilgisayar ile yapan bazı kişiler var:
Ayrıca bunu yaparken WiFi modülünü çıkardığınızdan artık WiFi kullanamayacaksınız ve slot 1x veya 4x slot olduğu için güçlü ekran kartlarından tam verim alamazsınız.
Satış olarak ise yurtiçi bulmanız zor. Böyle parçalar çok kazık fiyata gidebiliyor ülkemizde.
Çok aham şahan güçlü bir ekran kartı istememekteyim.Aşağı yukarı param kadar ideal 100fps civarı oyunları gayet rahat açabilecek uygun mantıklı bir ekran kartı istemekteyim.Mesela sanırım örnekteki GTX1050TI olabilir daha uygunu da olabilir(bunların oc v.s sürümü var deniyor bunlar hakkında hiçbir bilgim bulunmuyor).Ürün incelemeleri ve satış hakkında bunun ayrıntılarını isterseniz konuşabiliriz.İsterseniz uygun sosyal medyalardan görüşme de sağlayabiliriz.
Parçalara baktım "Mini PCI-E 1X 16X Yükseltici Ekran Kartı genişletici" gibi bu parçaları aliexpressten satın alabilirim aslında 1-2 hafta da gelebileceğini düşünüyorum.Lakin ülkemizde son zamanlardaki durumlardan ötürü çin ile ticaret nasıldır bilmiyorum?Ayrıca ürünlerin dökümünü yapmayı düşünüyorum teker teker hesap yapmam gerekebilir ve netten ülkemizdeki ürün fiyatlarına bakmak istiyorum.Hatta birazdan Tarsusta çarşı tarafına geçip ssd taktırdığım serkan abime konu hakkında danışmayı planlıyorum.Reballing yaptığını düşünmüyorum ama externalde bana yardımcı olacağına inancım tam.Ama yeterli gelmeyebilir bilgili gidersem çok daha çabuk ve güvenilir halledebiliyorum.
"Elinizdeki bilgisayar ile yapan bazı kişiler var: " dediniz ama altta cpu yanma durumlarından bahsetmiş arkadaşlar bu konuda korkum da var pc sistemimi kaybetmek kesinlikle istemiyorum.Bu yüzden acele etmeyeceğim.
dediniz 2020 yılındayız wifi modülünü çıkarmadan taktırma veya pci slotlarımı kontrol ettirip boş bi yer buldurma gibi girişimler aramaktayım.En kötü senaryo usb wifi modülü satın alacağım. 😟😔😥🥴
Satış olarak kafa kafaya verdiğimiz de bu 2 Türk bence bunu çözebilecektir diye düşünüyorum.🇹🇷

Ustam öncelikle senden Allah razı olsun demek istiyorum bana inan çok yardımcı oluyorsun.Sana, ne kadar dua etsem azdır.Bu sahibinden.com daki pci soketi almak istiyorum canım kardeşim z510 notebookuma uyumluluk sorunu yaşamam değil mi?Bir de üründe sorun felan çıkarsa kullanılmış ürün bunlar hakkında bilgi verebilir misin?Sanırım v8.5 versiyonu felan bunlar gerçek bilgilerdir gelen üründe üstünde yazacaktır diye tahmin etmekteyim.Birazdan aynı ürünün aliexpress versiyonlarına da bakacağım.Şu an hazırlanıyorum serkan abiye durumu aktaracağım.Piyasadan yine yardımcı olursan memnuniyet duyarım.Keşke sana kişisel olarak ulaşabilsem aziz ustadım. 😔 😟🙁

Bilgisayarın güzel ama Intel HD Graphics'i çıkar Nviidia'nın da son çıkanlardan bir tane ekran kartı al.

Intel HD Graphics harici olarak takılı değildir işlemcinin içerisindedir. Ayrıca son model ekran kartı dediğin RTX 2080 Ti desek hadi aldı diyelim nereye takıcak boyutları aynı mı sence? Ki bir şekilde taktı dersek darboğaz yapar zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı