GTA V Sistem Gereksinimleri

• Konuyu başlatan amd007
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 89
  • Görüntüleme 15B
GTA 5'in PC'ye çıkacağı onaylandı fakat sistem gereksinimleri kesinlikle açıklanmadı, sistem gereksinimleri 1 aydan öncede açıklanmaz, ayrıca konuyu açan arkadaşın sistem gereksinimlerine kaynak olarak gösterdiği sitede Türk Oyun sitelerinden birisi yani kaynak sağlam değil, ileri zamanlarda Rockstar Games sistem gereksinimlerini açıklayacaktır.Gerçi Rockstargames'de tutturamıyor sistem gereksinimlerini, GTA 4'ten resmi sistem gereksinimlerini hatıyorlıyorum 1 GB ram 512 ekran kartı yazıyordu ama o sistemde oynayabilen kimse yoktu! Umarım fazla sistem istemez ve optimizasyonu iyi olur, ben DX10 kullanan birisi olarak en büyük isteğim oyunun bu sistemi desteklemesi.

Benim de ilk dikkatimi o çekti minimum 50 gb önerilen 20 gb nasıl bir işin içindeyiz anlamadım. :)

50 GB olması demek, sıkıştırma olmaması demektir. Buda düşük sisteme sahip olan kullanıcıların, sıkıştırma ile başları derde girmemesi içindir. Düşük sistemde performansı biraz daha arttırır yani. Önerilen gereksinimin 20 GB olmasının sebebi budur.

Bir de, artık şu ayarda oynar mıyım, bu ayarda oynar mıyım diye sormayı bırakın derim. Oyun çıkmadan yapılan her tahmin tutmaz. Oyun belki optimize özürlü bir şekilde gelecek, nereden biliyorsun? Biz 50 deriz, optimize onu 2'ye böler, gelir burada "şöyle dediniz neden olmadı?" diye sorguya çekersiniz. Oyun bir çıksın hele bekleyin.

HD 8570 ile lowda oynayabilir miyim?

Cevap verelim. Bazı ayarlar kapalı low-medium oynarsınız.

Kullanıcı, resmi olmayan bir bilgiyi resmi bir bilgiymiş gibi paylaşıyor ama konu halen silinmiyor. Fakat benim en ufak bir ironi yapmamda bile aynı yöneticiler beni cezalandırabiliyor. Çok güzel.

Kullanıcı, resmi olmayan bir bilgiyi resmi bir bilgiymiş gibi paylaşıyor ama konu halen silinmiyor. Fakat benim en ufak bir ironi yapmamda bile aynı yöneticiler beni cezalandırabiliyor. Çok güzel.
Cezanız ile bu farklı bir durum. Resmi yazmadı kullanıcı. Oyun açıklandıktan sonra sitelerden toplanan ortak donanımlar bunlar.

Konunun altında ''resmi açıklama'' yazan kullanıcılar var. Konuyu açan başta olmak üzere kimse uyarıda bulunmuyor. Ayrıca ''Gta IV sistem gereksinimleri'' diye bir konu açıldıysa, bu resmiymiş gibi olmak zorunda. Diğer yönden YALAN halan haber olur. Ve bu durum farklı değil. Her şeyde hassas olan moderatörlerin, bu durumda bir şey yapmamaları komik.
@Berke Kan

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı