Çözüldü GTA V'te Micro stutter oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Liberteen

Hectopat
Yer
China
RAM
2x16GB Corsair Vengenace 5200Mhz CL40
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro 2TB
Ekran kartı
GeForce RTX 4090
Anakart
Asus ROG Strix Z790-E
İşlemci
Core i9-13900K
Son zamanlarda sadece GTA V Micro stutter yapmaya başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu ilk başlattığımda bu Micro stutter devam ediyor, 2-3 kere oyunu yeniden başlatınca azalıyor. Oyunu bir süre oynayınca da ortadan kayboluyor ancak sebebi nedir bilmiyorum. GTA Online da aynı şekilde Micro stuttera sebep oluyor. Başka hiçbir oyunda bunu yaşamadım. Grafik sürücüsü güncel. Windows sürümüm de güncel. Oyunun kendisi ile mi alakalı acaba?

Red Dead Redemption 2 de RAGE motorunu kullanıyor ancak o oyunda hiçbir şekilde Micro stutter yemiyorum.

Çözüm
Tamamen oyun motoru kaynaklı maalesef, FPS sınırlamaktan başka çareniz yok. Kendi sistemimde de denemiştim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu şekilde benzer bir durum oluşuyor.
Tamamen oyun motoru kaynaklı maalesef, FPS sınırlamaktan başka çareniz yok. Kendi sistemimde de denemiştim.
Bu şekilde benzer bir durum oluşuyor.

Çözüm
Cevaplar için teşekkür ederim. Monitörde G-Sync olduğu için oyunlarda Vysnc açmıyordum ama fps'i 144'e sabitleyince stutter ortadan kalktı. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı