R5 3600 sistemde LoL stutter/micro stutter yapıyor

ddt91

Yoctopat
Merhaba, LoL'de ne yaptıysam takılma/stutter/microstutter sorunumu çözemedim. Kendim video yükleyemesem de aynı sorunun yaşandığı bir YouTube videosu buldum, bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarımdaki diğer parçalar.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
16 GB 3200MHz 2x8 RAM CL değeri de 16 sanırım.
EVGA RTX 2060 6 GB.
Frisby 650W 80+
Oyun Samsung marka SSD de yüklü, 500/480 gibi bir hızı var.

Denediğim yollar.
Format (4 kere sanırım)
Oyunu silip yüklemek.
Hextech repair tool.
Parça değiştirmek (Ryzen 5 3500x>1600af>ryzen5 3600) (GTX1660s>rtx2060)
Driverları silip yüklemek.
Ryzen chipset driver kurmak.
Oyunu SSD'den HDD'ye almak.
Windows Game mode kapalı.
Xbox Game Bar kapalı.
NVIDIA capture özelligi kapalı.
Sıcaklıklarım normal, güç kaynağım yeterli diye biliyorum.

Denemediğim yollar.
Windows 11.
Windows 7
Windows 8 kurmak.
BIOS'u resetlemek.

Oynadıgım başka hiçbir oyunda böyle bir sorun yaşamadım, GTA 5/ Forza Horizon 4 gibi pek de hafif olmayan oyunlar oynuyorum ve bir sorun bulunmuyor. Riot Games'in diğer oyunu olan Valorant'ta da hiçbir sorun yok. Sadece LoL de böyle bir sorun yaşıyorum. Bilgisayarımın günlük kullanımında da hiçbir sorun yok.

Okuduğunuz için teşekkürler, yardımınızı bekliyorum.

Maalesef, sahip olduğum tek kamera telefonumun ve maksimum 30FPS kayıt alabiliyorum. Oyun içi bir maçı baştan sona 1080p 60FPS 50Mbps kaydettim ve stutter gayet belirgin. Videonun linkini ekledim, bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yarın BIOS resetleyip temiz Windows 10 kurmayı planlıyorum, gelişme olursa paylaşırım. Windows 11 hala stabil değil diye biliyorum. Çevremde Windows 10'u sorunsuz kullanan arkadaşlarım Windows 11'e geçince WattMan hatası almaya başladılar. Bu yüzden biraz önyargılıyım.
Hocam videoyu izledim ve hala düşüncem aynı. Bence çok abartıyorsunuz oyununuzu oynayın eğlenin yeterli. Detaya gerek yok bu kadar.

Hocam videoyu izledim ve hala düşüncem aynı. Bence çok abartıyorsunuz oyununuzu oynayın eğlenin yeterli. Detaya gerek yok bu kadar.

Hocam on binlerce lira para harcadığım sistem en çok oynadığım, en sevdiğim oyunda böyle sorunlar çıkarınca canım sıkılıyor. Her ne kadar büyük bir sorun gibi gözükmese de bu sorun yüzünden asla oyun zevkim kalmıyor. Üstüne üslük sadece LoL de böyle bir sorun var.
Bundan önceki kullandığım bilgisayarda R5 3600X GTX1660s vardı ve hiç böyle bir sorun yaşamamıştım

Yeni konular

Geri
Yukarı