GTX 1050/1060'a Yükseltmek Performansı Artırır mı?

emirkara

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum
Sistemim:
  • İ5 3340 3.1 GHz
  • ASUS H61M-PRO anakart
  • 4+4 Kingston RAM
  • GT 420 Nvidia Ekran kartı

Bu sisteme GTX 1050-1060 Almayı düşünüyorum. Bu ekran kartlarına yükseltirsem sistemde FPS artışı olur mu?
Olursa da sistemde uyumluluk açısından hangi parçaları değiştirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemine alacağın en üst düzey kart GTX1060 3GB olmalı fakat tercihen GTX1050Ti 4GB alman daha doğru olacaktır.
Bunların üzerindeki kartları da pektabii alıp kullanabilirsin hatta işlemciye fazla yüklenmeyen oyunlarda daha yüksek FPS'de elde edersin fakat Fiyat/Performanstan uzaklamış olursun.

Ekran kartı dışında alman gereken bir parça yok, para biriktirip güncel bir Ryzen sisteme geçebilirsin ancak bu da en az 1.500tl masraf demek şuandada o kadar gerek yok açıkcası.

Sistemindeki PSU'yu belirtmemişsin, onuda belirtebilir misin?

Ayrıca SSD'n yoksa Sata3 bir SSD alıp Windows'u oraya kurmak günlük kullanımda hayli işine yarayacaktır.

Sistemine alacağın en üst düzey kart GTX1060 3GB olmalı fakat tercihen GTX1050Ti 4GB alman daha doğru olacaktır.
Bunların üzerindeki kartları da pektabii alıp kullanabilirsin hatta işlemciye fazla yüklenmeyen oyunlarda daha yüksek FPS'de elde edersin fakat Fiyat/Performanstan uzaklamış olursun.

Ekran kartı dışında alman gereken bir parça yok, para biriktirip güncel bir Ryzen sisteme geçebilirsin ancak bu da en az 1.500tl masraf demek şuandada o kadar gerek yok açıkcası.

Sistemindeki PSU'yu belirtmemişsin, onuda belirtebilir misin?

Ayrıca SSD'n yoksa Sata3 bir SSD alıp Windows'u oraya kurmak günlük kullanımda hayli işine yarayacaktır.
Haklısın kusura bakma cezam vardı biraz beklettim 350W güç kaynağım var yetersiz olacagindan eminim kaç watt lık bir güç kaynağı almalıyım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı