GTX 1060 için Anakart ve İşlemci önerisi

2500K yerine düz i5 2500 almak daha iyi olabilir çünkü K modelinin hız aşırtma ile suyunu çıkarıyorlar genelde. Uygun fiyata denk getirebilirseniz i7 2600 almak daha iyi olur tabi ama bulamazsanız i5 2500 işinizi çok rahat görecektir. Ayrıca ikinci el sitelerinde sisteminizle uyumlu çok sayıda RAM bulabilirsiniz.

İşlemci RAM zaten çok eski darboğazın kralını yapacaktır 1060 için. Pahalıya kaçmamak şartıyla Ryzen işlemci ve ona göre bir anakart ile RAM alırsanız sorunuz çözülecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı arkadaşlar bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyor bugün nedense. Arkadaşın bütçesine göre 250-300 TL bandında sistemini güçlendirmeye çalışıyoruz. Hâlâ 8. nesil diyorsunuz. Attığım videoya bakın ona göre yorumlarınızı yapın lütfen. Ya da mantıklı nedenler gösterin şu şartlara uyacak şekilde.

Ancak şu durumu da görmek gerek; arkadaş 1060 değil de 1050 TI desin, sistemi de güncelleyebilir. Yani bütçenin kısıtlılığı 1060 nedeniyle.
1060 şuanki sistemimde var yeni almayacağım :) keşke belirttiğiniz modellerden bütçem olsa alabilsem... ama maalesef fazla bütçem yok... Amacım darboğazı en aza indirgemek diyelim :)

Anakart ve işlemcim DDR3 1333 Mhz destekliyordu. Aldığım hi level RAM de o özelliklerdeydi ancak uyumlu çıkmadı sürekli mavi ekran hatası aldım. Mecbur şuan 4GB'lık RAM'i kullanıyorum. Aldığım RAM elimde kaldı. Açıkcası pek anlamadığım için çekiniyorum RAM almaya...

1060 şuanki sistemimde var yeni almayacağım :) keşke belirttiğiniz modellerden bütçem olsa alabilsem... ama maalesef fazla bütçem yok... Amacım darboğazı en aza indirgemek diyelim :)

Anakart ve işlemcim DDR3 1333 Mhz destekliyordu. Aldığım hi level RAM de o özelliklerdeydi ancak uyumlu çıkmadı sürekli mavi ekran hatası aldım. Mecbur şuan 4GB'lık RAM'i kullanıyorum. Aldığım RAM elimde kaldı. Açıkcası pek anlamadığım için çekiniyorum RAM almaya...
Tamam ben daha almadınız sanıyordum :). Bence biraz zorlayın ve İ7 2600 veya 2600K alın. İ5 alırsanız darboğaz çok olur gibime geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı