GTX 1070'den RTX 2060'a Geçilir mi?

Night Fury

Kilopat
Makaleler
1
Yer
izmir
Ray Tracing ve beraberinde yeni teknolojilerini barındıracak olan RTX 2060'a GTX 1070'ten yükseltme yapmak mantıklı mı? Kartı 1 seneden fazladır kullanmaktayım ancak yoğun ve devamlı çok yük bindirerek kullanmadım ilk aldığımda neyse hala aynı değerleri verebilmekte çok şükür. Mevcut kartımı satıp üstüne bir miktar daha ekleyerek almayı düşünüyorum çünkü 350 dolar deselerde Vatan Bilgisayar gibi mağazalarımıza gene 2500TL altında bir fiyata çıkacağını düşünmüyorum sistem:

CPU: İntel Core i5 8600K
RAM: 8GB DDR4 2400MHZ
GPU: GTX 1070 MSI Armor 8GB (garantisi devam ediyor)
HDD: 1TB Segate
SSD: 240GB Kingston
MB: Asus H310M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bir sene daha elindeki bu kartı kullan. Çünkü sadece Ray Tracing için RTX 2060'a geçmek mantıklı mı bilemiyorum. Oyunların doğru dürüst hangisi Ray Tracing'e uyumlu? Bildiğim kadarıyla sadece Battlefield 5 versiyonunda güncelleme ile bu yeni teknoloji entegre edildi. Hem bir sene sonra RTX 2060'ın fiyatı 300-400 TL belki ucuzlar. Ekonomik yönden de kazanırsın.

Geçilir. GTX1070 ve RTX2060 arasında 8-9 FPS mevcut fakat Vega 56, RTX2060 ve GTX1070'den güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

biraz koyarim diyorsunuz fakat armor modeli pek para etmez kaldiki suan ekran kartilari piyasada bolca var rtx 2060da 3k falan olur

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı