GTX 1650 laptopta oyun oynarken GPU kullanımı anlık düşüyor

Cgnbambamco35

Picopat
Diğer konuları araştırdım ama çözüm bulamadım. FiveM (GTA 5) oynarken MSI Afterburner değerleri sol üstte açık oluyor. Değerleri kontrol ettiğimde GPU kullanımı %56'dan ortalama olarak %2'ye düşüyor ve 2-3 saniye boyunca aynı ekranda kalıyor. Her türlü sağlık testi yaptım zaten bakımdan yeni geldi PC SSD de sorun yok diğer bileşenlerde de sıkıntı yok sıcaklık ortalama işlemci Max 80 derece görüyor ekran kartı Max 60 derece görüyor.

Ekran kartı: GTX 1650 Mobile.
İşlemci: i5 9300H.
Anakart: Bilmiyorum.
SSD: Kingston 480 GB.
RAM: Samsung 8 GB 2666MHz.
PC model: Excalibur g770.9300

Diğer konuları araştırdım ama çözüm bulamadım. FiveM (GTA 5) oynarken MSI Afterburner değerleri sol üstte açık oluyor. Değerleri kontrol ettiğimde GPU kullanımı %56'dan ortalama olarak %2'ye düşüyor ve 2-3 saniye boyunca aynı ekranda kalıyor. Her türlü sağlık testi yaptım zaten bakımdan yeni geldi PC SSD de sorun yok diğer bileşenlerde de sıkıntı yok sıcaklık ortalama işlemci Max 80 derece görüyor ekran kartı Max 60 derece görüyor.

Ekran kartı: GTX 1650 Mobile.
İşlemci: i5 9300H.
Anakart: Bilmiyorum.
SSD: Kingston 480 GB.
RAM: Samsung 8 GB 2666MHz.
PC model: Excalibur g770.9300
Sadece FiveM oynarken mi yaşıyorsunuz sorunu?

GTA Online da aynı şekilde bende drop yiyorum ve ekran kartı kullanımı anlık 0 a düşüyor yeni gelen dlc leri düzgün yapamadıkları için oluşuyor bu sorun fivem de de böyle bir sorun olabilir.

Olabilir şu anlık drop yok
Dediğim gibi diğer oyunlarda yaşanmıyorsa bu sorun rahat olabilirsiniz GTA 5 yeni nesil kartlarda iğrenç bir deneyim sunuyor çoğu kullanıcı şikayetçi mümkünse msaa yı 4x 2x civarlarına grass quality de medium seviyelerine çekin. Oyun daha kararlı olacaktır en azından.

FXAA kapalı TXAA açık olsun msaa 4x + txaa büyüktür FXAA. Daha iyi performans alırsınız. Teşekkürler.

Dediğim gibi diğer oyunlarda yaşanmıyorsa bu sorun rahat olabilirsiniz GTA 5 yeni nesil kartlarda iğrenç bir deneyim sunuyor çoğu kullanıcı şikayetçi mümkünse MSAA'yı 4X 2X civarlarına grass quality de medium seviyelerine çekin. Oyun daha kararlı olacaktır en azından.

FXAA kapalı TXAA açık olsun MSAA 4X + TXAA büyüktür FXAA. Daha iyi performans alırsınız. Teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı