GTX 1650 sistemde GTA 5 gibi oyunlarda takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Aslan56

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim GTX 1650, i3 10100F, 8 GB DDR4 RAM. Ama GTA 5 ve AC Unity'de takılıyor ara ara ve PUBG'de FPS yüksek kasma var. Sonra CS'de 300 FPS alıyordum, bir takılıyor 60-100 kasma oluyor. Windows güncellemeden şüpheleniyorum, format atacağım. Düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim GTX 1650, i3 10100F, 8 GB DDR4 RAM. Ama GTA 5 ve AC Unity'de takılıyor ara ara ve PUBG'de FPS yüksek kasma var. Sonra CS'de 300 FPS alıyordum, bir takılıyor 60-100 kasma oluyor. Windows güncellemeden şüpheleniyorum, format atacağım. Düzelir mi?

Oyununuza drop giriyor. Muhtemelen ısınmadan kaynaklı sıcaklık değerleri nedir?

Driver, windows güncellemelerine bak. Onda sıkıntı yoksa kasanı temizle belki pislikten dolayı ısınma yapıyordur bu da zaten sistemi zayıflatır. Başlat>Ayarlar simgesi>Güncelleştirmelerden tüm güncelleştirmelere bakabilirsin ayrıca GTX 1650 için de Nvidia'nın sitesinden son güncel driver'ı yükleyebilirsin.(Tabi yüklemediysen)

RAM'i yükseltin 16 GB yapın bir de oyunun ayarlarından grafikleri düşürün veya NVIDIA denetim masasından ayarları düşürün.
Knk bunu ramle alakası hadi gta 5 pubgde olurda cs de neden oluyor güncelleme geldikten sonra böyle oldu tahminim güncelleme ile alakalı hatta diski temizliyodum mavi ekran verdi pc kapandı açtım sonra hiç mavi ekran vermedi ama böle oldu format atmayı düşünüyorum
Diskinizin marka modeli nedir?
Ssd netac marka modelini hatırlamıyorum sanırım n35s bişeysi hdd ise segagete sata 3 7200rpm 500 gb sağlık değerleri 2side yüzde yüz ve bad sector yok birde hdd çıkarıp denesim sorun aynı devam ediyor
Driver, windows güncellemelerine bak. Onda sıkıntı yoksa kasanı temizle belki pislikten dolayı ısınma yapıyordur bu da zaten sistemi zayıflatır. Başlat>Ayarlar simgesi>Güncelleştirmelerden tüm güncelleştirmelere bakabilirsin ayrıca GTX 1650 için de Nvidia'nın sitesinden son güncel driver'ı yükleyebilirsin.(Tabi yüklemediysen)
Driverları güncel tutuyorum ama en son win güncellemeden sonra ssd diski temizleme yapacakken sonra iptal ettim ve mavi ekran verdi kapandı artık mavi ekran vermiyor ama oyunlarda fps düşüşü var windows güncellemesinden şüpheleniyorum format atıcam düzelirmi bide ısı değerleri normal ekran kartı maka 64 görüyor işlemcide maks 60 sistem 1 aylık termal macun ve kirliliğinde bi sorun yok
Oyununuza drop giriyor. Muhtemelen ısınmadan kaynaklı sıcaklık değerleri nedir?
Ekran kartı maks 64 işlemci maks 60 sistem 1 aylık daha windows güncelleme yaptıktan sonra böyle oldu ından şüpheleniyorum format atıcam düzelirmi bide gta 5 ve pubg için ram yetmiyor onu biliyorum ama ac unity ve csde noldu anlamadım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı