GTX 1660'dan GTX 1080 Ti'a geçmek mantıklı mı?

gtx 1660 ile mining yapılmıyor çünkü. Çok eski bir kart. RTX kartlardan bahsediyorum ben 2. el almayın diye. Ek olarak 1080 ti bu zamanda yeni çıkan oyunlarda fazla fps vermiyor. Zamanın en iyisiydi ama şuan para biriktirip RTX alman daha mantıklı.

Kardeşim düşük olması yapılmadığı anlamına gelmez. 2. el ekran kartı alınmaz. NOKTA
Alınır nokta. Çeşiitli (FurMark vb.) testlerden geçilirse sıkıntı olmaz. Bir kere RTX kartlarda mining kilidi var.

Hangi kartı önerirsiniz bütçeme uygun?
4.5K sıfır bütçede GT730'dan ileriye gidemezsiniz. 2-3K daha koyup RTX 3070 bakın bence. Ama üstüne koymadan alacağınız kart RTX2060-70 olur.

Alınır nokta. Çeşiitli (FurMark vb.) testlerden geçilirse sıkıntı olmaz. Bir kere RTX kartlarda mining kilidi var.

4.5K sıfır bütçede GT730'dan ileriye gidemezsiniz. 2-3K daha koyup RTX 3070 bakın bence. Ama üstüne koymadan alacağınız kart RTX2060-70 olur.
Tamam cahil kardeşim. Bunun derslerini alan ben yanlış biliyorum. Liseli sen doğru biliyorsun. Yazılımla bir şeyin kırıldığını anladığın zaman donanım alanında yorum yap. Başka da bir şey yazmıyorum. Alın bakalım. Şansınız yoksa geçmiş olsun.

Hangi kartı önerirsiniz bütçeme uygun?
O bütçe için herhangi bir kart öneremeyeceğim. Biraz daha dayan, para biriktir ve RTX kart al bence. Sen bilirsin.

Tamam cahil kardeşim. Bunun derslerini alan ben yanlış biliyorum. Liseli sen doğru biliyorsun. Yazılımla bir şeyin kırıldığını anladığın zaman donanım alanında yorum yap. Başka da bir şey yazmıyorum. Alın bakalım. Şansınız yoksa geçmiş olsun.

O bütçe için herhangi bir kart öneremeyeceğim. Biraz daha dayan, para biriktir ve RTX kart al bence. Sen bilirsin.
Aynen kardeşim. İhtiyaçtan satan yok zaten memlekette. Adam akılkı temiz garantili bile bulur. Bunun nasıl bir dersini aldın sen onu anlamadım.

Yaş olarak sizin nerdeyse 2.5 katınızım. Zamanında HD4870X2'ı (en sıkıntılı, en ısınan amiral gemisi) çeşitli testlere sokarak aldım ve halen çalışıyor. Önemli olan burada FurMark, OCCT gibi testlerden başarı ile geçip güvenilir adam akıllı bir insandan almak. Gidip daha dalga geçer gibi mesaj atan adamdan alırsanız sıkıntılı çıkması normal.

Aynen kardeşim. İhtiyaçtan satan yok zaten memlekette. Adam akılkı temiz garantili bile bulur. Bunun nasıl bir dersini aldın sen onu anlamadım.
Kısaca bilgisayar mühendisliği deniyor kardeşim. İhtiyaçtan satan olduğunu nereden bileceksin. Kimseye güven olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca bilgisayar mühendisliği deniyor kardeşim. İhtiyaçtan satan olduğunu nereden bileceksin. Kimseye güven olmuyor.
Adamdan satın alırken test yap videoya al neden sattığını bir sorun çıkarsa hakkın olur iade için. Daha 18 yaşınızdasınız gelip burada eşkiya gibi davranıyorsunuz.

E sen nereden bileceksin miningli olduğunu? Herkes mining için kart alsa ohoo.
Ekran kartını söküp içindeki çipleri incelersen anlarsın. Zaten çok fazla mining maruz kaldıysa hızlı ısınma durumu da olur. Ben bariz şekilde belli olmayacak miningden bahsediyorum. Görüyorum ki bunu burada anlayacak zekaya sahip kişiler yok. İyi günler...

Ekran kartını söküp içindeki çipleri incelersen anlarsın. Zaten çok fazla mining maruz kaldıysa hızlı ısınma durumu da olur. Ben bariz şekilde belli olmayacak miningden bahsediyorum. Görüyorum ki bunu burada anlayacak zekaya sahip kişiler yok. İyi günler...
Bende görüyorum ki sıfır alıp daha kötü performans almak isteyen insanlar çok. Bunun için furmark teesti var kardeşim. Hızlı ısınıp ısınmadığını anlarsın. Ha bir de fatura diye bir şey var. Aldığın kişinin sıfır olarak ne zaman satın aldığını bilebiliyorsun. Bir de şunu ekleyeyim çünkü yüksek ihtimalle bilmiyorsun. Garanti belgesi diye bir şey var. Eğer o garanti belgesi geçmemişse demek ki 2 yıldan az kullanılıyordu. Tabi bilgisayar mühendisliğinde bunlar öğretiliyor mu bilemem. Ben yine de size öğreteyim ki, aklınızda bulunsun. Bilgi dolu günler...

Geri
Yukarı