GTX 660 sistemde FPS drop oluyor

Hagonkiller

Hectopat
RAM
CL9 8x2 Patriot RAM
SSD veya HDD modeli
JS600 240gb SSD
Ekran kartı
GTX 660
İşlemci
FX4100
Her oyunda istisnasız drop yiyorum sebebini çözemedim termal macun geçen değiştirdim işlemcimin sıcaklığı boştayken 55 oyundayken 68 Max oluyor GPU'da 55 üstü cıktıgını görmedim bu drop sorunları genelde Discord'da arkadaşla çağrıya girince oluyor donanım ivmesi filan kapalı sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Her oyunda istisnasız drop yiyorum sebebini çözemedim termal macun geçen değiştirdim işlemcimin sıcaklığı boştayken 55 oyundayken 68 Max oluyor GPU'da 55 üstü cıktıgını görmedim bu drop sorunları genelde Discord'da arkadaşla çağrıya girince oluyor donanım ivmesi filan kapalı sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanımını paylaşır mısın?

Oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanımını paylaşır mısın?
fpsfps.jpg

Ekran kartının kullanımı %0-5'e düşünce drop yiyorum

Hayır hocam bu işte bir yanlışlık var FX4100 ve Gtx 660 kötü parçalar değildir Valorantta böyle bişey yapmaması lazım en azından, yazılımsal bir problem var gibi.
olabilir

Sistemimi aşan oyunlar olsa anlarım ama en dandik oyunda bile sonuç aynı şimdi onu bile kaldırmıyor mu sence?

Hmm anladım. Hiç temizlik yaptırdınızmı?.

olabilir

Hmm anladım. Hiç temizlik yaptırdınızmı?.
Evet 1 hafta olmadı komple termal macun ve temizlik yaptım, zaten ısı değerlerinide kontrol ettim ısınan birşey'de yok.

Hayır hocam bu işte bir yanlışlık var FX4100 ve Gtx 660 kötü parçalar değildir Valorantta böyle bişey yapmaması lazım en azından, yazılımsal bir problem var gibi.
Yani sadece valoranta yapsaydı neyse derdim ama oynadıgım her oyunda oluyor gpu kullanımı %3-5'lere düşünce drop başlıyor.

Geri
Yukarı