GTX 750 Ti vs R9 270X

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar geçici olarak 400 TL segmentinde 2 ekran kartı arasında kaldım. GTX 750 Ti alırsam kendi güç kaynağım ile kullanacağım. Fakat R9 270x' i tercih edersem yeni bir güç kaynağı alacağım. Amacım CS:GO, LOL, PUBG gibi oyunlarda yayın yapmak. Hangisini almalıyım?

Sistemim:

-i5 6500
-4 GB DDR4 RAM
-H110 serisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PUBG için 16GB öneriyorlar artık. 8 bile zor yetiyor. Bu bağlamda hem yayın hem PUBG yapmanız donmalara vs. sebep olacaktır.
Daha iyi bir oyun deneyimi için, evet 16 iyi bir seçim ama genelde bilgisayar toplama videolarında dahi 8gb'lık sistemler topluyorlar ve oyun rahat bir şekilde oynanabiliyor. Bu bağlamda 8 dedim ama bütçe varsa 3000 mhz ve üstü dual-çift kanal RAM kiti öneririm.
PUBG için 16GB öneriyorlar artık. 8 bile zor yetiyor. Bu bağlamda hem yayın hem PUBG yapmanız donmalara vs. sebep olacaktır.
Daha iyi bir oyun deneyimi için, evet 16 iyi bir seçim ama genelde bilgisayar toplama videolarında dahi 8gb'lık sistemler topluyorlar ve oyun rahat bir şekilde oynanabiliyor. Bu bağlamda 8 dedim ama bütçe varsa 3000 mhz ve üstü dual-çift kanal RAM kiti öneririm.

Çözüm
Temmuz gibi sağlam ekran kartına geçmeyi düşünüyorum. PSU konusunda 200 TL'ye 2.el 80+ sertifikalı bir PSU arıyorum. Ekran kartı konusunda AMD kanadından ne önerirsiniz.
Hepsiburada, N11 veya bilgisayar donanımı satan incehesap, inventus, sinerji gibi siteleri takip etmenizi öneririm. Bazı zamanlarda indirme giren ürünler oluyor. Ben o şekilde PSU almıştım belki size de denk gelir, ikinci elle uğraşmazsınız.

2.El düşünüyor musun?
Evet 2. el arıyorum.
80 TL'den 4 GB RAM bulup, kalan 570 TL ile GTX 960 alın bence.
Ddr4 RAM fiyatları 200 TL’den başlıyor malesef. Sahip olduğum PSU’da yetmez büyük ihtimalle.
Hepsiburada, N11 veya bilgisayar donanımı satan incehesap, inventus, sinerji gibi siteleri takip etmenizi öneririm. Bazı zamanlarda indirme giren ürünler oluyor. Ben o şekilde PSU almıştım belki size de denk gelir, ikinci elle uğraşmazsınız.
O şekilde bakacağım. İkinci el sitesine baktığımda yaklaşık aynı fiyata RX 560 ve GTX 660 Ti gördüm seçimimi onlar tarafından yapsam nasıl olur ?

Son düzenleme:
Evet 2. el arıyorum.

Ddr4 RAM fiyatları 200 TL’den başlıyor malesef. Sahip olduğum PSU’da yetmez büyük ihtimalle.

O şekilde bakacağım. İkinci el sitesine baktığımda yaklaşık aynı fiyata RX 560 ve GTX 660 Ti gördüm seçimimi onlar tarafından yapsam nasıl olur ?
RX560 güzel olur. O fiyat bandında alınabilecek en iyi kartlardan biri.

Sistemim:

-i5 6500
-4 GB DDR4 RAM
-H110 serisi

Yakın zamanda ben de sizin gibi uygun fiyatlı iyileştirme yoluna gitmiştim.
İkinci elden Asus HD 7950 Direct CU2 v2 kart buldum.
GTX 1050ti performansında çok güzel bir kart. Eski model ama canavar.
İşlemciniz bendeki ile yakın performansta bütçenize göre bu ekran kartını da liste ekleyebilirsiniz.

Yakın zamanda ben de sizin gibi uygun fiyatlı iyileştirme yoluna gitmiştim.
İkinci elden Asus HD 7950 Direct CU2 v2 kart buldum.
GTX 1050ti performansında çok güzel bir kart. Eski model ama canavar.
İşlemciniz bendeki ile yakın performansta bütçenize göre bu ekran kartını da liste ekleyebilirsiniz.
Hayır, artık HD 7950 gibi miladını doldurmuş bir kart önerilmemelidir. HD 7950 hem çok güç tüketir hem de çok ısınır. Elektrik faturasında gözle görülür bir fark yaratacaktır. Ayrıca çok sağlam bir güç kaynağı olmadan HD 7950 gibi kartları sisteme takmaya yeltenilmemelidir bile. Yeni nesil, güncel ve performanslı kartlara yönelmeldir alıcı, böylece hem elektrikten tasarruf eder hem de aşırı ısınan kartlardan kurtulmuş olur. HD 7950'ye para vermek hata olur, almayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı