Çözüldü Dosya gezginine girince masaüstü kendisini resetliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turansmsk

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
RTX 4050 120W
Merhaba. Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra Dosya Gezgini bozuluyor. Girmeye çalıştığım zaman masaüstünü kendini resetliyor. Masaüstünde veya başka bir ikona sağ tık yaptığımda da masaüstü kendini resetliyor. PC'ye restart attığım zaman problem düzeliyor fakat birkaç dakika sonra tekrar bozuluyor. Bir şey test ettim, Dosya Gezgini çalışıyorken Görev Yöneticisi'nden yeniden başlatırsam söylediğim problemler olmaya başlıyor yine. Format atmayı denedim. 3 4 hafta bu sorunla karşılaşmadım ama sonra yeniden olmaya başladı. Çözümlerinizi bekliyorum.

Çözüm
Merhaba. Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra Dosya Gezgini bozuluyor. Girmeye çalıştığım zaman masaüstünü kendini resetliyor. Masaüstünde veya başka bir ikona sağ tık yaptığımda da masaüstü kendini resetliyor. PC'ye restart attığım zaman problem düzeliyor fakat birkaç dakika sonra tekrar bozuluyor. Bir şey test ettim, Dosya Gezgini çalışıyorken Görev Yöneticisi'nden yeniden başlatırsam söylediğim problemler olmaya başlıyor yine. Format atmayı denedim. 3 4 hafta bu sorunla karşılaşmadım ama sonra yeniden olmaya başladı. Çözümlerinizi bekliyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu komutları deneyin

SFC /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

En son bu komutu deneyin ve yeniden başlatın disk ve sistem sorunlarını denetleyecek.

Chkdsk /r /f

SFC /scannow

En son bu komutu deneyin ve yeniden başlatın disk ve sistem sorunlarını denetleyecek.

Chkdsk /r /f

Çözüm

SFC /scannow

Chkdsk /r /f
Çözüldü teşekkür ederim

Çözüldü teşekkür ederim
Çözülmemiş :(. Az önce yeniden oldu restart atınca düzeldi.

Son düzenleme:
Evet maalesef. Sorunla karşılaşınca restart atıyorum mecburen. Bir de artık tarayıcılar açtığımda beyaz ekran olmaya başladı. Restart attığım da o da düzeliyor. Windows 10'a dönesim çok geldi.

O zaman format atın isterseniz ya da format USB'niz varsa format ekranında bu bilgisayarını onarın seçeneğini deneyin.

O zaman format atın isterseniz ya da format USB'niz varsa format ekranında bu bilgisayarını onarın seçeneğini deneyin.
Daha önce yaşadığım için format atmıştım. 1 2 ay sorunla karşılaşmadım ama yeniden başladı. Windows 11 ile mi alakalı bilgisayar ile mi alakalı acaba. Bilgisayar ile alakalı olmasından korkuyorum

Daha önce yaşadığım için format atmıştım. 1 2 ay sorunla karşılaşmadım ama yeniden başladı. Windows 11 ile mi alakalı bilgisayar ile mi alakalı acaba. Bilgisayar ile alakalı olmasından korkuyorum

Dosya Gezgini sorununun sistemle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü Windows 10'da böyle bir probleminiz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı