Çözüldü GTX 780 SLI sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Merhaba, bu gün ikinci gtx780'i aldım.
Sorunum oyunlara girememe. Nvidia denetim masasından sli'ı aktif edince, oyun giriş videosundan sonra açılmıyor.
Bazen hata verip oyundan atıyor bazen de kilitlenip kalıyor.

Oyunlar orjinal değil, ekran kartı sürücüm güncel, sli desteği olmayan oyunlarda sorun yok.

• Anakartım; asus crosshair v formula z
  • İşlemcim; amd fx8350
  • Güç kaynağım; aerocool strike-x 1100watt +80 plus gold

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ekran kartlarını bir tanıdığın veya evini açacak bir arkadaşın bilgisayarında deneyebilirsin.

Mirkan kardeşim, gtx780 'lerin fiyatı iyice düşmeden bence kurtulup gtx780 ti almalısın ki, yakında crysis 4 gibi bir oyun çıkıp 'da directx 11.2 destekli ekran kartı isterse, ozaman çok üzülürsün. Tabiki senin çözüme ulaşmanı istiyoruz, ancak bazı arkadaşlar gibi benim görüşüme uyup gtx780 ti alırsan, ve oc yaparsan,gtx780 slı 'dan daha çok performans alacağın, garanti. Ancak dediğim gibi, yeni işlemciler ve drr4 ramlar çıkacağı için, 2014 'den sonra çıkacak oyunlar directx 11.2 destekli ekran kartları isteyebilir, %50 ihtimal bu ihtimalı göz önüne almak, bence daha mantıklı ve daha kazançlı olacağına kesinlikle evet diyebilirim. Seçim senin, directx 11.1 destekli slı eski bir ekran kartımı ? Yoksa yeni nesil gtx titan 'dan daha performanslı gtx780 ti mi ? Bu soruyu iyice düşündük 'ten sonra karar vermen, senin için en iyi bir seçim olucaktır. Hadi şimdi 'den kolay gelsin.

Sorunumu çözdüm, sli köprüsünü diğer tarafa taktım, görüntü mavileşti fakat full ekran çalıştı. 2 sli köprüsünü aynı anda takınca tüm sorun ortadan kalktı.
Fakat şöyle bir durum var, altdaki kartın alt girişleri çok oynak. :D Yani köprü sıkı oturmuyor. Sanırım köprü kabloları sıkıntılı, görünüşte hiç bir şey yok fakat gevşek duruyorlar. Zaten tam bastırınca ekranda flulaşmalar ve mavi çizgiler çıkıyor. Diğer kartı da tek olarak denedim sorun yok.
Bir sorunda fps. Merto last light'da tek kart ile maksimum 80-90 arası fps alıyorum, minimum 20. Sli aktifken maksimum 110 gördüm, minimum 14.
Fraps'dan ölçtüm. Yani tek kartın ortalaması 50-55, sli'da 60.

Sorunumu çözdüm, sli köprüsünü diğer tarafa taktım, görüntü mavileşti fakat full ekran çalıştı. 2 sli köprüsünü aynı anda takınca tüm sorun ortadan kalktı.
Fakat şöyle bir durum var, altdaki kartın alt girişleri çok oynak. :D Yani köprü sıkı oturmuyor. Sanırım köprü kabloları sıkıntılı, görünüşte hiç bir şey yok fakat gevşek duruyorlar. Zaten tam bastırınca ekranda flulaşmalar ve mavi çizgiler çıkıyor. Diğer kartı da tek olarak denedim sorun yok.
Bir sorunda fps. Merto last light'da tek kart ile maksimum 80-90 arası fps alıyorum, minimum 20. Sli aktifken maksimum 110 gördüm, minimum 14.
Fraps'dan ölçtüm. Yani tek kartın ortalaması 50-55, sli'da 60.
Bak kart AMD olsaymış böyle bir şey yaşamayacakmışsın, köprü falan yok artık ışınlanıyorlar. :D Düzelttiğine sevindim hayırlı olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı