Çözüldü GTX 780 SLI sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Merhaba, bu gün ikinci gtx780'i aldım.
Sorunum oyunlara girememe. Nvidia denetim masasından sli'ı aktif edince, oyun giriş videosundan sonra açılmıyor.
Bazen hata verip oyundan atıyor bazen de kilitlenip kalıyor.

Oyunlar orjinal değil, ekran kartı sürücüm güncel, sli desteği olmayan oyunlarda sorun yok.

• Anakartım; asus crosshair v formula z
  • İşlemcim; amd fx8350
  • Güç kaynağım; aerocool strike-x 1100watt +80 plus gold

Son düzenleyen: Moderatör:
!920'ye 1080 çözünürlükte extreme tesellation testini geçebildiysem güç kaynağında sorun yok demektir.
Bu sorun güç kaynağından veya sli köprüsünden kaynaklanmıyor. Sürücü güncellemelerini yaptım, temiz kurulum yaptım. Hatta format bile attım düzelmedi.
Pencere modunda bütün çözünürlükler çalışıyor, tam ekran sorunum var.

!920'ye 1080 çözünürlükte extreme tesellation testini geçebildiysem güç kaynağında sorun yok demektir.
Bu sorun güç kaynağından veya sli köprüsünden kaynaklanmıyor. Sürücü güncellemelerini yaptım, temiz kurulum yaptım. Hatta format bile attım düzelmedi.
Pencere modunda bütün çözünürlükler çalışıyor, tam ekran sorunum var.
Hangi oyunlarda bu sorun var hocam listelermisiniz size zahmet? Listeleyeceğiniz oyunlardan sahip olduğum varsa orijinal olarak denemenize yardımcı olabilirim. :D

Kendi mesajımdan alıntı yapayım. 3d mark testi de tam ekran çalıştığı için açılmıyor. Veya unigine heaven testini tam ekran modunda çalıştırdığım zaman açılmıyor, 1920x1080p pencere modunda sorun yok.
Oyunun orjinalliği ile alakası olduğunu düşünmüyorum artık.

Yazmıştım sanki. :D
Windows 7 ultimate, ekran kartı sürücü sürümüm yerlerde sürünsün. :D 331.65
Oyun; batman arkham origins, battlefield 4, call of duty ghost, metro last light, grid 2.
Skill force 2 diye online bir oyun var, onda tek gpu ve cpu kullandığı için tam ekran yapsam bile sıkıntı yok.
Sorun sli aktifken, sli destekli hiç bir oyun ve test programını çalıştıramamam.
(Son kelime ne kadar tuhaf oldu böyle, söylerken sıkıntı yok, heceleyince kötüoluyor :D )

Hocam bence 7 gün geçmediyse kartı iade edin ve şimdilik 1 GTX 780 ile devam edin, SLI'ın kötü bir şey olduğunu hepimiz öğrenmiş olduk. :(

Bence 'de idade etmelisin, mirkan kardeş alacağın kupon ile üstüne biraz daha koyup, gtx780 ti alırsın, kafan rahat eder. Yok ben slı kullanmak istiyorum, çift ekran kartı olsun diyorsan, seçim senin böyle sorunlar ile uğraşacağına sorunsuz bir kart bence kesinlikle gtx780 ti zamanı.

Ben illa daha fazla fps istiyorum diyorsan 2. kartı iade edip 1. kartı da satıp GTX 780 Ti alabilirsin.

İçimden geldi ama ekran kartlarının yerlerini değiştirip denesene :D .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı