GTX 970 ve G3258 Tabanlı Sistem Alındı

Arkadaşlar ürünleri aldım ve bunun için bir kullanıcı incelemesi yapacağım ürünler en geç pazartesi elime ulaşıcakmış öyle dediler ve ürünler iventustan alınmıştır.

Sistem Özellikleri:

Anakart : Z97 PC MATE
İşlemci : G3258 4.6 GHZ
Ram : 4+2+2 = 8 GB 1333 Mhz Kingston
Kasa : Zalman Z3 Plus Siyah

Aldığım yolda olan , inceliceğim parçalar:

Ekran Kartı : Gigabyte G1 Gaming GTX 970
Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 EVO
Ekstra Fan : 212 EVO ya extra takıcağım fandır. XIGMATEK XAF 120 MM
Psu : Cooler Master G750M Modüler 750w 80 Plus Bronz

Alışveriş internet üzerinden bugün yapılmıştır gelir gelmez incelemesini yapacağım.
Söylemek istediğiniz birşey varsa söyleyebilirsiniz mesela o ekran kartının yerine şunu alabilirdin gibisinden.

Ve söylemek istediğim birşey var diyeceksiniz o işlemciye o ekran kartı çok fazla darboğaz çok olacaktır diyeceksiniz, kesinlikle haklısınız işlemci bir sonraki işe girişimde değişecektir :)

yolda daha gelmedi gelsin bakıcaz ne var ne yok :) çok geniş kapsamlı anlatım düşünüyorum.

doğru söylüyorsun ama ben 2 ay sonra işlemcimi i5 4790k yaptıgımda r9 280x çok düşük kalıcaktı o yüzden böyle daha doğru bi seçim yaptığımı düşünüyorum , ekran kartına ne diyorsun sence aynı model farklı marka daha iyisi varmıydı ?
Çanta zaten ekran kartıyla gelmeliydi. Ben aldığımda öyle geldi.

Hayırlı olsun. GPU ve CPU kullanımının olduğu oyun videolarını dört gözle bekliyorum. :)

Bütün herşeyin videosu olacak ve daha önce z3 plus kasa ile hyper 212 evo ve 970 g1 modeli fotoğraflanmamış sanırım bir ilk olacak yanlış bilmiyorsam :)

Dar boğaz söz konusu oluyor mu acaba ?

Tabiki darboğaz söz konusu olacaktır daha işlemci gelmediği için kesin birşey söyleyemem ama bu işlemciye bu ekran kartı çok fazla dostum işlemciyi değiştireceğim zaten yakın bir zamanda :)

İnventus Pazartesi günü kargoya teslim edileceğini söyledi, kart pazartesi elime ulaşacak ve saolsun çok iyi ilgilendiler 4-5 kere arayıp soru sordum sıkılmadan cevapladılar onlarada çok teşekkür ediyorum kesinliklede önerilir

Hayırlı olsun. RAM 4+4 olsa imiş daha iyi olur idi. Yeni sisteme SSD olsa çok iyi olur. İyi eğlenceler. Testlerini bekliyoruz.

Çok doğru söylüyorsun dostum ama ufak ufak alabildiğimin en iyisini alıyorum şimdilik idare ediceğiz :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

Dostum bu arada ekran kartından memnunmusun ? galiba senin kartta coil whine sorunu vardı , 970 serisinin çoğunda var gerçi bu nasıl gidiyor kartınla aran :)

Hocam PSU'ya çok para vermişsiniz :) GTX 970 için 12V kanalından 460W güç veren PSU'lar bile yetiyor :) Artan 150 lirayıda cebe atıp, 4670K vs. alabilirdiniz :)

Aynen öyle. Sen bu kadar yapmışsın. Ben bu kadar bile yapamadım. Aylardır SSD alacağım. Bu kadar yapmışsın. Zamanla SSD alırsın.

İnşallah alırım dostum güzel yorumun için teşekkür ederim

Hocam PSU'ya çok para vermişsiniz :) GTX 970 için 12V kanalından 460W güç veren PSU'lar bile yetiyor :) Artan 150 lirayıda cebe atıp, 4670K vs. alabilirdiniz :)

Psu ya çok para verdim evet ama sistemin ana damarı kalbi psu değilmidir ? Önemli olarak görüyorum nede olsa 1 kere alınıyor en kalitelisi alınmalı diye düşünüyorum, benim bu paraya alabileceğim yani durumumun yeteceği bi bu vardı bunu aldım keşke daha güçlüsüne yetsede alsam , unutma işlemcin yansa sadece işlemci çöp olur ve anakart soketi zarar görür,psu ya bişey olsa sistem zarar görür :)

Benim PSU 12V kanalından 440W veriyor ve yetiyor. :)

3-4 Yıl sonra sli yaparken psu ya 400-500 lira bir daha para vermek istemiyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı