GTX 970M i7 -6700HQ anlık donma sorunu

dreLL

Centipat
İyi günler,
MSI GE72 6QF Apache Pro laptopum var sistem özellikleri şu şekilde.
NVIDIA GTX 970M ekran kartı.
Intel Core i7 -6700HQ.
8 GB RAM.
SSD 120 GB 30 GB boş.
Depolama HD 1 TB 100 GB boş.

CS:GO oynarken ortalama 140 FPS alıyorum fakat arada anlık donma yaşıyorum seste sıkıntı yok. Bazen Chrome'da kullanırken aynı sekilde donuyor SketchUp revit kullanıyorum onlarda da aynı şekilde bir donma söz konusu.

Sebebi ne olabilir cihazda arızalı bir parça mı var?

Düzeltme için ne yapabilirim. Simdiden teşekkürler.

İyi günler,
Intel Core i7 -6700HQ.
8 GB RAM.
SSD 120 GB 30 GB boş.

CS:GO oynarken ortalama 140 FPS alıyorum fakat arada anlık donma yaşıyorum seste sıkıntı yok. Bazen Chrome'da kullanırken aynı sekilde donuyor SketchUp revit kullanıyorum onlarda da aynı şekilde bir donma söz konusu.

CS:GO HDD'ye kurulu galiba. HDD sorunlu olabilir. SSD'ye kurup dener misin ?

İyi günler,
Intel Core i7 -6700HQ.
8 GB RAM.
SSD 120 GB 30 GB boş.

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık, ram ve işlemci kullanımı kontrolü yaptınız mı? AIDA64 (veya benzeri bir program ile "Stress Test" olarak adlandırdığımız testi yapabilir misiniz?) bir program ile "System Stability Test" yapabilir misiniz? Sonuçlara göre nasıl bir sıkıntı olduğunu anlayabiliriz. Aynı şekilde donanımsal bir sorundan ziyade yazılımsal olma olasılığı da mevcut sürücüleriniz ve BIOS'unuz güncel mi?

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık, RAM ve işlemci kullanımı kontrolü yaptınız mı? AIDA64 (veya benzeri bir program ile "stress test" olarak adlandırdığımız testi yapabilir misiniz?) Bir program ile "System stability test" yapabilir misiniz? Sonuçlara göre nasıl bir sıkıntı olduğunu anlayabiliriz. Aynı şekilde donanımsal bir sorundan ziyade yazılımsal olma olasılığı da mevcut sürücüleriniz ve BIOS'unuz güncel mi?

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Driver'lar güncel.
BIOS Update'ini yaptım. Yanında Firmware Update'i de yaptım.
MSI Afterburner'daki değerlerde oyun içerisinde astronomik değişiklik olmadı.(Ekte)
AIDA64 stress testini yaptım. (Ekte)
Sorun maalesef çözülmedi.
CS:GO HDD'ye kurulu galiba. HDD sorunlu olabilir. SSD'ye kurup dener misin ?
Chrome da kullanırkende aynı şekilde donma oluşabiliyor. Özellikle Youtube den video izlerken sekme fazla ise bi oyundaki gibi bi takılma oluyor.

Dosya Ekleri

• msi aft.png
    msi aft.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 29
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    20 KB · Görüntüleme: 23
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Driver'lar güncel.
BIOS Update'ini yaptım. Yanında Firmware Update'i de yaptım.
MSI Afterburner'daki değerlerde oyun içerisinde astronomik değişiklik olmadı.(Ekte)
AIDA64 stress testini yaptım. (Ekte)
Sorun maalesef çözülmedi.

Chrome da kullanırkende aynı şekilde donma oluşabiliyor. Özellikle Youtube den video izlerken sekme fazla ise bi oyundaki gibi bi takılma oluyor.
Sorununuz RAM kaynaklı olabilir, verdiğiniz bu örneklerle tam örtüşüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı