GTX780 mi? R9 290 PCS+ mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

helpfullmaster

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Sizce GTX780 mi? R9 290 PCS+ mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de tepe seviye modeller. Hangisini beğeniyorsan onu al ve mutlu ol. :) Keşke bunu alsaydım diyeceğin bir durum olmaz, performans olarak kullanım amacına bağlı birbirlerini geçebiliyorlar ama sıkıntı olmaz.

Amd R9 290 (x olmaytan modeli) ekrankartı sahibi olmadığım için kafamı duvarlara vuruyorum. Nvidia gtx 770 x3'ü 1100 tl ye aldım. Amd R9 290 tri-x almadığım için hergün kafamı duvarlara vuruyorum.

Amd R9 290 (x olmaytan modeli) ekrankartı sahibi olmadığım için kafamı duvarlara vuruyorum. Nvidia gtx 770 x3'ü 1100 tl ye aldım. Amd R9 290 tri-x almadığım için hergün kafamı duvarlara vuruyorum.
Yalnız GTX 770 ile GTX 780/ R9 290 arasında dağlar kadar fark var biliyorsunuz değil mi? Burada ki soruda benzer/aynı performansta olan iki modelden bahsediliyor.

Yalnız GTX 770 ile GTX 780/ R9 290 arasında dağlar kadar fark var biliyorsunuz değil mi? Burada ki soruda benzer/aynı performansta olan iki modelden bahsediliyor.
Evet haklısın. Sanırım konu dışı cevap verdim. İkisi arasında GTX 780 tercih edilmeli. Bench testlerine bakabilirsiniz. AnandTech | Bench - GPU14

Aslında kullanım amacına göre değişiyor. Render alınacaksa GTX 780, oyun oynanacaksa R9 290 alınmalı. R9 290 oyunlarda daha performanslı, benchmarklar böyle diyor. :)

Valla şuan AnandTech'ten bench testlerine bakıyorumda Nvidia oyunlarda daha üstün duruyor.
z5px.png

737y.png

v3ep.png

kqr8.png

htzd.png

Buradaki 52 testten 36 sını Nvidia alırken sağdece 16 sını amd kazanıyor. Ama bazı uygulamalarda amd r9 290x açık ara önde. Yani ikisinin fiyatını aynı düşünücek olursak Nvidia gtx 780 almak daha mantıklı olur. Hem oyunda hem renderde Nvidia daha üstün duruyor. Başka test sonuçları bulabilirseniz incelemek isterim.

Hocam yine yanlış kartlara bakmışsınız, biz normal modellerden bahsediyoruz Ti ve X olanlardan değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı