Günde 12 saat çalışıp 400 TL kazanmak normal mi?

SerseriGencc

Picopat
Daha fazla  
Günde 12 saat çalışıp 400TL kazanmak iyi mi? Full ayakta duruyorsun işte lokanta, acele çalıştırıyorlar acımıyorlar ve ağır kaldırttırıyorlar dökünce bağırıp çağırıyorlar. İyi midir çalışılır mı?

Çalışılmaz. Günlük 566 TL'den az kazanıp çalışman yasak.

Adam 400TL verdi 2 gün çalıştım sonra bıraktım işi çünkü arkadaşlar yalan yok ayaklarımın ağrısını yenemiyorum sabahın saat 6'sında kalkıp gidiyorum akşam 7-8 o ivar çıkıyorum artık yeter dedim doğru demiş miyim?

Haftanın hangi günleri çalışıyorsunuz ve her gün mü 12 saat çalışıyorsunuz? 400x30=12.000 TL desek asgari ücretin altında çalışıyorsunuz ve iyi değil. 12x7=84 saat desek yasal çalışma saatinin kat kat üzerinde çalışıyorsunuz. Haftalık 40 ya da 45 saat idi yasal çalışma saati. Onun üzeri mesai ücreti olarak verilmesi gerekir.

Valla hocam sadece pazar günü oda emin değilim tatil diğer günler full 12 saat minimum çalıştırıoyorlar yaşım daha 17

Ayaklarım ağrıyor yürümekte zorlanıyorum bir tane daha vardı benim gibi gelmedi bugün bırakmış aradı ustayı

Acaba ben ustaya bi sağ kroşe vursam ayıp olur mu beni kullandı gibi bişey ya?

Hiç çalışma, kendini geliştirebileceğin bir işte çalış usta yanında çıraklık yap daha iyi en azından bir şey öğrenmiş olursun böyle eziyet çekmeye hiç değmez.

Günlük asgari ücretin altında çalışılmaz yanlış bir tercih olur. 655 TL'nin altında hiçbir işi kabul etmeyin.

Sadece yarı zamanlı çalışma da düşük ücret kabul edilebilir.

Bilgiler için teşekkür ederim hayatımın en kötü 2 günüydü ve 2 günümü çaldılar zamanımı çaldılar ömrümden allahlarından bulsunlar teşekkür ederim motivasyonunuz için

Yeni konular

Geri
Yukarı