Günde kaç öğün yemek yiyorsunuz?

Aralıklı oruç gayet faydalı sistemi de aslında çok basit.

8 Saat Uyu.
Uyumadan 4 saat önce bir şeyler yeme.
Uyandıktan sonra da 4 saat bir şey yeme.

16 saat aç kalmış oluyorsun. Kalan 8 saat ise istediğin gibi beslen. Doğru olanı da budur zaten uzmanlar uyumadan önce bir şey yemeyin der.

Bu 4 saatlik dilimlerde şekersiz kahve, çay, su vs tüketebilirsin. Sabah duşa gir, kahveni iç ve direk gündelik işlerine başla.

Kalori hesabı yapanları ve çok öğün yiyenleri anlamıyorum.
Kalori hesabı yapanlar, ne gerek var? Zaten yediğiniz şeyler belli, haşlanmış yumurta yiyorsunuz sadece bir de tavuklu pilav. Bari kafanıza göre yemek yiyemiyorsunuz, en azından istediğiniz kadar yiyin.

Çok öğünlü yiyenler, beyler siz terminatör müsünüz hiç mi doymuyorsunuz 8 öğün ne la? Her öğünleri 1 saat arayla yediğinizi düşünerek, gün içinde 8 saat içinde yemek yemiş oluyorsunuz? Doyun la biraz

Biraz araştırdım ve doğruysa şu ikisini öğrendim: Kahvaltı günün en önemli öğünü değil, günde üç öğün yemek zararlı. Buna aralıklı oruç diyorlar. Günde iki öğün yemek yiyorlar. Siz kaç öğün yiyorsunuz? Aralıklı oruç hakkında ne düşünüyorsunuz?

2 öğün öğlen yemeği ve akşam yemeği.

2 öğün öğlen yemeği ve akşam yemeği.
Kahvaltısız olmaz. Ekmek peynir zeytin domates olsa bile o kahvaltı yenmeli.

Ulan zaten en sağlam kahvaltıyı yazmışım

İnsanlar 8 saat uyuyormuş😪

Screenshot_20240424_225056_Huawei Health.jpg

Günde yediğim öğünü saymadım ama 2 öğün

Ne kadar iş yaptığına bağlı.

Örnek bilgisayar başında çizimdeysem az acıkırım.
Örnek tarlada ağaçlarla ilgileniyorsam, toprak kaz, taş topla ise çok acıkırım.
Örnek bir şeyler çözümlemem gerekiyorsa, beyin depresyon ve overthink derecesinde çalışıyorsa ona göre yerim.

5-7 saat uyku şimdilik yetiyor.
Tarlada 5-6 saat rahat yetiyor, oksijen fazla....

En önemli etmen, aklın/beynin/ruhun, gereksiz tüketim yaptığın zamanlar olacak, gerekirken tüketmediğin zamanlar da. Sen vücudunu ve enerjini neye nasıl böldüğüne bakacaksın. 5 saat koşabilen atlet belki 80kg kaldıramaz, 180kg kaldıran atlet ise 5 dakika koşamayabilir gibi.

Geri
Yukarı