Günümüz oyunları neden artık sıkıcı?

Servan alfa

Decapat
Daha fazla  
Özellikle günümüzde mobil oyunlara baktığımda çöpten başka bir şey görmüyorum, baktığımda sadece bebekler için yapılmış ne olduğu belirsiz hepsi. Birbirini tekrar eden oyunlar var, bütün oyunlar aynı yeni bir düşünce ve yeni bir fikir yok. Adamlar yapay zekaya oyun yaptırıp içine dünyanın reklamını koyuyorlar, kalite yok hepsi ama hepsi para odaklı bilgisayar oyunları içinde geçerli. Şu ana denk yeni bir fikir yok hepsi birbirini tekrarlıyor; savaş, yarış, hikaye. Online tarzı oyunlar böyle insanları şaşırtacak hiçbir şey yok, örneğin;

BF 2042 mobil oyun zannetim ilk olarak oyun çok karmaşık hissiyat 0 kalite yok ve silahlar paralı ama aynı zorluğu BF 1 de çekmedim bir atmosfer vardı savaşı hissediyorsun ama BF 2042 de ne atmosfer ne de hissiyat vardı hiçbir şey anlamadım. Adamlar hile gibi oynuyordu, mobil oyunlarda ise hikayeli oyun samanlıkta iğne arar gibi sadece battleroyal savaş oyunları o kadar hikayeli oyun nerdeyse hiç yok ve günümüz oyunları eski kaliteli kayboluyor.

Mesela ben küçükken oynadığım bütün oyunlar şu an Google Play'den yok, ya sürüm eski diye yükleyemiyorum ya da neden sizce kaldırıyorlar mağazadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakıyolar oyun tutuyor. Değiştirmeden ortaya sürüyorlar. Eskiden bunu yapması daha kolaydı çünkü sektör yeni sayılırdı, ne koyarsan yiyolardı. Ancak şu an bir sürü oyun var bir sürü seçim var. Aynı şeyleri koyunca yemiyor artık, oyuncu aradan seçiyor çünkü. Forza mesela tutuyor, aynısını daha iyi grafikle koy. Artık odak süresi de kısaldığı için insan oyun içinde birsürü tetikleyici arıyor daha iyi odaklanmak için. Ama bunları sürekli sunamayan düz oyunlar çok fazla, onlar da tutmuyor zaten genellikle.

Mobil oyunculuk diye bir şey yok çünkü. Mobil oyunların tamamı gacha oyunsever, arap milyonerleri tatmni etmek için yaratılmış oyunlardır. Telefonda oynanmaya değer tek tük oyun var bunların hepsi de PC'de olup telefona portlanmış oyunlar örneğin son zamanlardaki favori oyunum slay the spire. Aç oyna, 30 saniye sonra kapat açtığında bıraktığın yerden devam et mis gibi.

Eski oyunların gözünü seveyim. Yeni oyunları deniyorumda yok arkadaş olmuyor sarmıyor ve saçma geliyor.

Çok eski sistemimde 50-60 tane oyun vardı sonra yeni bilgisayara geçince sadece 10-15 oyunu alabildim hepsini alamadım diye içim yanıyor.

GTA San Andreas'ı her gün 2-3 saat oynarım oyunun o havası tarzı yeni oyunlarda yok çok denedim yeni oyunlar sarmıyor.

Geri
Yukarı