Hangi Araçta Araba Sürmeyi Öğrenmek Daha Kolay

Renault Brodway 98 modelde çok zor. Debriyaj pedal değil hocam. Başka bir şey o.
İlginç. Ben 93 Broadway ilk sürdüm. Ama sürme denemez kaldır dur gibi. Asıl sürmeyi 95 Broadway ile ögrendim. 2. araba olduğu için o bana düşmüştü. Gayet kolay alışmıştım. Ama bunda traktör kullanmamımda etkisi olabilir. Ehliyetim yok ama ailem kasaba gibi bir yerde yaşadığı için yazları felan sürüyorum. Hafif olması kaldırmak için avantaj ama hız için güvenli değil. Belki kullandığın arabanın bir sorunu olabilir.

16 yaşıma kadar debriyajın ne işe yaradığını anlatan olmadı bana. 16-17 yaşlarımda çözdüm ne işe yaradığını.
Gaz-debriyaj ilişkisini anlayınca zaten şoför oluyorsunuz o dakika.

Debriyajdan çekerken gaza bas dersen kim ne öğrenebilir ki ? Dizel araçların istop etmesi biraz daha zor olduğu için daha rahat olur sizin açınızdan.

Ben Fiorino ile öğrendim. Tabi ondan önce Hyundai Accent ve Tipo ile denemiştim bu kadar verimli olmamıştı. Araç yüksek olduğundan görüş açısı mükemmel. Ayrıca Fiorino'yu sıfır aldığımızdan da epey rahat olmuştu. Tabi ondan sonra 1994 BMW 520 sürdüm o kadar da sıkıntı çekmedim.

Kara düzen, teknolojiden bi' haber LPG'li veya benzinli arabalarla kullanmayı öğren. Renault R12 ve 131 başı çekiyor. Ya da aklına eski sistem ne gelirse. Bunlar dışında tam otomatik vitesli, dizel yakıtlı ve her şeyi tuşlarla hallolunabilen herhangi bir araba kullanmak zaten kolay bir iş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı