Hangi ekran kartı daha fazla elektrik tüketir?

Hangisini çektiği watt yüksek ise o daha fazla tüketir, çektiği elektrikten önce güce göre verdiği performansa bakman daha iyi olur, burada 1070 Ti'nin çektiği güce göre performanslı az kalır, yani fazla elektrik çekip az performans almış olursun öyle düşün
Daha basit örnekle mesela 3080 Ti farz etki 400watt olsun bir de 4090 da 400watt olsun, işin sonunda 4090 ile paran çöpe gtmemiş olur, 3080 Ti o güce göre 4090 kadar performans veremeyeceği için

Baktım ancak yük altında Max TDP'ler mi? Yani normal oynarken Max o kadar mı watt tüketir?

Hangisini çektiği watt yüksek ise o daha fazla tüketir, çektiği elektrikten önce güce göre verdiği performansa bakman daha iyi olur, burada 1070 Ti'nin çektiği güce göre performanslı az kalır, yani fazla elektrik çekip az performans almış olursun öyle düşün.
Daha basit örnekle mesela 3080 Ti farz etki 400watt olsun bir de 4090 da 400watt olsun, işin sonunda 4090 ile paran çöpe gtmemiş olur, 3080 Ti o güce göre 4090 kadar performans veremeyeceği için.

Bunu öğrenmek istemiştim aslında. Ancak yine de elektrik faturasında 1070 Ti daha az etki eder?

Baktım ancak yük altında Max TDP'ler mi? Yani normal oynarken Max o kadar mı watt tüketir?

Bunu öğrenmek istemiştim aslında. Ancak yine de elektrik faturasında 1070 Ti daha az etki eder?

Oyunlarda zaten Max yük altında olacaktır, o yüzden yük altında veya Max fark etmez, çektiği güce göre verdiği performansları araştırman daha iyi, ama şunu diyebilirim 1070 Ti diğerlerine göre çektiği güçte verdiği performans az olacaktır, eski kartların güç/performans değeri yeni nesile göre her zaman düşüyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı