Hangi kas grubu kaç set çalışılmalı?

TechExpert

Centipat
Daha fazla  
Sizce kas grupları kaçar setten çalışılmalı, haftada 5 gün gidiyorum ve fazla çalışıyormuş gibi hissediyorum.
Göğsü 4 hareket 4'ter setten haftada 2 kere.
Sırt 5 hareket 4'ter setten omuz haftada 2 kere ilk gün 4 hareket 2'şer setten ikinci omuz 4 set şeklinde sizce fazla mı? Fazlaysa ne yapmam gerekiyor?

Peki bunu 4 harekete nasıl bölmeliyim 2 itiş 2 açış yapıyorum
Bir tane temel egzersiz yap bir tane açış yap 5 +5 set etti sana 10 set. Mesela Pazartesi bench + açış yap cuma günü de İncline bench + açış yap. Ya da güçlenmek istiyorsan 2 tane itiş yap fly yapmak yerine.

Bu arada izlemeni öneririm güzel video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tane temel egzersiz yap bir tane açış yap 5 +5 set etti sana 10 set. Mesela Pazartesi bench + açış yap cuma günü de İncline bench + açış yap. Ya da güçlenmek istiyorsan 2 tane itiş yap fly yapmak yerine.

Bu arada izlemeni öneririm güzel video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki sırtta ne önerirsin hocam

Her kas grubu için aynı sırtı belki 3 set daha fazla yapabilirsin haftada 24 set mesela videoyu izleyin anlayacaksınız bir kası fazla çalışınca kas daha çabuk büyümüyor çok çalışmak yerine dengeli ve düzenli çalışmak önemli.
Tamamdır hocam teşekkür ederim eve geçince hemen izleyeceğim

Sizce kas grupları kaçar setten çalışılmalı, haftada 5 gün gidiyorum ve fazla çalışıyormuş gibi hissediyorum.
Göğsü 4 hareket 4'ter setten haftada 2 kere.
Sırt 5 hareket 4'ter setten omuz haftada 2 kere ilk gün 4 hareket 2'şer setten ikinci omuz 4 set şeklinde sizce fazla mı? Fazlaysa ne yapmam gerekiyor?

Çok fazla. Ben omuz 3 hareket 10 set, göğüs 4 hareket 12 set sırt 4 hareket 12 set çalışıyorum haftalık ve gayet yeterli. Yoğunluk şiddetten daima daha iyidir. Az tekrar tükenişe geçmeni öneririm. Fazla hareket ve fazla set ile ağırlık arttırmak zor olur.

Geri
Yukarı