Hangi markanın R9 290'ını Almalıyım ?

Yiğit Can

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar dün açtığım konuda bana yardım ettiniz teşekkür ederim fakat ben alacağım ekran kartını en az 3 yıl kullanacağım için hangi marka alacağımda kaygılıyım.
MSI'da Afterburner, ASUS'ta GPU Tweak gibi bir program varken Powercolor'da neler var ? Yani siz bana R9 290 PCS+ önermiştiniz. Bunun beni ASUS ve MSI'dan vazgeçirebilecek ne gibi özellikleri var ? R9 290 kartını hangi firmadan alırsam daha fayda sağlar bana? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 290'ın performansından kimsenin şüphesi yok. Senin talebini rahatlıkla karşılayabilecek bir ekran kartı. Neden PowerColor?
Soğutma bakımından Asus ve MSI'dan iyi olduğu için öneriyoruz. Yoksa sana herhangi bir garezimiz yok. :) Genellikle ASUS ve MSI öneririz önerirdik ama bu seride (R9 290) PowerColor R9 290 pcs+ ve Sapphire R9 290 Tri-x diğerlerine göre daha iyi bir soğutma sağladığı için favorimiz bunlar. Fakat garanti konusuna gelecek olursak Powercolor, Asus ile aynı firma ile anlaşmalı olduğu için tercih edilen olarak ilk sırada yer alıyor.

Ben Palit marka ekran kartına MSI After Burner ile OC yapmıştım.
R9 290 için çoğu markada stok sorunu var, hepsi iyi marka arkadaşlar açıklamış zaten.

Bir de benim anakartım MSI Z87 G43 Gaming ve anakartta vga boost diye bi olay var. MSİ ekran kartı taktığım da vga boost yapılabiliyormuş bununla bir bilgisi olan var mı? Bunun için MSİ almaya değer mi?

Afterburner yazılımını MSI'ın sitesinden indirip istediğiniz ekran kartında kullanabilirsiniz. MSI'ın çift fanlı R9 290 ekran kartını da araştırmıştım. Henüz çok detayına inmesem de 3 fanlı soğutmalardan pek geri kalmadığını gördüm.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı