Hangi R9 290 modelini almalıyım?

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar ben toplayacağım sisteme kasa önerisi istiyorum. İlk önce sistemimi yazayım ;

Intel i5 4690
MSI Z97 Gaming 3
AMD Radeon R9 290
Samsung EVO 120GB SSD
Caviar Blue 1TB HDD
(2X4) G-Skill Ripjawsx 8GB 1600Mhz RAM

İki sorum olacak. Birincisi Hangi r9 290 modelini almalıyım?
  • Sapphire Vapor-X
  • Sapphire Tri-x OC
  • Sapphire Tri-x OC BF4 (Diğeri ile ne farkı var anlamadım)
  • Powercolor Turbo Duo
  • Powercolor PCS+
  • MSI 290 Gaming
  • Asus DirectCU II O.C.

Tabiki Asus al. Sapphire ve Powercolor'dan uzak durmalısın.
Aerocool AE-GTR-750 GTR Advanced Edition Siyah Oyuncu Kasası - Gold.com.tr
Aerocool Strike-X Xtreme Siyah Edition 650W Mid-Tower Oyuncu Kasası - Gold.com.tr
Bu ikisinden birini alabilirsin. Bu fiyata en şık ve en güzeli diyebilirim. Bende kasanın görünümüne önem veren biri olduğum için halinden az da olsa anlarım :)

Bildiğim kadarıyla Sapphire ve Powercolor R9 serisi için en iyi seçimler. Bayağı araştırma yaptım ve testlere baktım.

En iyi seçimden kasıt nedir ? Ne gibi bir artısı var ?
Kalitesi Asus'tan daha mı iyi demek istiyorsun ?

İlk önce ASUS 'un R9 serisi kartlarında sorun üstüne sorun var. Ayrıca soğutması da başarılı değil. MSI ise kendi halinde bir düzeyde ilerliyor. Fakat Sapphire ve Powercolor performans olarak 1 tık öndeler.

@22913 ASUS R9 serisinde soğutma bloklarını yanlış yerleştirdiği dedikodusu var. Bu ne kadar doğrudur bilemem ancak insanlar işini sağlama almak için Sapphire veya PowerColor alıyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı