Hangi Megane II modeli daha iyidir?

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar. Bir türlü karar veremedik araç seçme konusunda. Hala Focus, Megane II ve yeni Vectra'larla ilgileniyoruz. Aralarında seçim yapmak için detaylı bilgi edinmeliyiz. :) Sizce hangi Megane II modeli, neden daha iyidir?
  • Authentique
  • Dynamique
  • Exception

Full + Full Scenic kullanıyorum. Privilege paket, cam tavan falan her şey içinde geliyor. Eğer mekanik aksamda değişiklik yoksa pakete fazla takılma. Exception tercih etmelisin ama model yılı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Megane 2 Authentique 2009 model kullanıyor babam. En saf modeli bu diğerlerine fazla para vermeye gerek yok bence. Tüm özellikleri kısılmış modeli Authentique zaten fiyatı da en uygun model bu. Babamla baya bir inceledik arabayı sis farı yok ama gerekli kabloları mevcut aynı şekilde arka kapı hoparlörleri yok ama kabloları var. Tavsiyem Authenque.

Araçtan memnunum, megane'da kullandım. Eski arabamız laguna'ydı. Hep sıfır aldık, hep yetkili servisine götürdüğümüz halde 150 bin kilometreden sonra arabalar sürekli sorun çıkarmaya başladı. Yani masrafı artıyor 150den sonra. 200binden sonra motor istiyor renault'lar. Otomatik el freni kendiliğinden bozuldu 4200 liraya değiştirdiler.

Bence opel yada ford, eğer kilometresi daha düşük ise çok çok iyi bir seçim olacaktır.

Renault sağlam değil efsanesi bazı modellerde doğrulansada direk karalamak yanlış. EuroNcap testinden 5 yıldız almış bir renault'a biniyorum, çok büyük 2 kaza atlattık, hala tek parçayım, moralim bile bozulmadı, aksine kasko herşeyi yeniledi farlar cillop gibi oldu. Neyse ben memnunum ama daha iyisini alabilmek varken şansınızı deneyin derim @Akif

Renault'un sağlam olmadığını bütün dünya bilir fakat yakıt konsundaki cimriliği ve lpg uyumu şahanedir.
Vectra sağlam ve bu modeldeki araçların çoğundan konforludur. Vectra'nın sıkıntısı 1.6 Motor bu kasayı çekmekte zorlanır, 2.0 Motor ise tahmin edeceğiniz gibi biraz fazla yakar ve vergi bakımından da masraf söz konusu.
Focus en ideali bence, şahsen kendim de Focus 1 1.6 ghia bakıyorum çok araştırdım ve almaya karar verdim. Gerek yakıt, gerek yedek parça konusunda üzemeyecek bir araç, Vectra'da kullandım daha önce, Vectra'nın verdiği konforu veremese de, arka tekerleklerde de sunduğu tam bağımsız süspansiyon keyifli ve güvenli sürüş sağlıyor. Biraz konu dışına çıktım kusura bakmayın ama Megane önermiyorum ama yine de Megane olsun diyorsanız tutulan ve dolu paketleri tercih ediniz.

Renault Laguna 1'e sağlam değil demek ayıp olur. Genelleme yapmak yanlış yani Renault sağlam değil diye. Diğer modellerde olabilir tabii.

Renault Laguna 1'e sağlam değil demek ayıp olur. Genelleme yapmak yanlış yani Renault sağlam değil diye. Diğer modellerde olabilir tabii.
Tabi ki hak veriyorum size, ama istisna olarak kabul ediyorum böyle şeyleri. Baktığınız zaman birkaç model şöyledir diye örnek verebiliyorsunuz ama diğer markalarla karşılaştırdığınızda bu genellemeyi yapmak mümkün bence. Adı çıkacağına canı çıksın diye bir laf var ya birazda o misal :).

Genelde çoğu markanın böyle çok sağlam bir modeli oluyor. Zaten kaportaya dokununca anlaşılıyor sağlamlığı. Kimi de teneke gibi.

Geri
Yukarı