Hangi Megane II modeli daha iyidir?

Çevremde Megane'ları eleştiren çok var. Genelde 100 bin kilometreden sonra şikayet ediyorlar. Sağlamlık konusunda da eleştiren çok. Zira arkadaşımda 1998 model Reno 19 var. Vurmadığı yer kalmadı ama taş gibi. Örneğin Çalıştığım yerde bir abinin Ford Connect'i var ve Reno kangoo arkadan vurdu. Ford'Da tampon hafif ezilirken kangoo'nun abartısız önü içeri girmişti. Ayrıca yeni araçlarda da çamurlukları cam gibi dökülüyor kangoo'ların. Megane içinde sağlam değil diyorlar. Ben olsam Ford Focus'u gözü kapalı tercih ederdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@maestro.03
Öncelikle renault'nun clio dışında aşırı güvenliksiz bir aracı yok. Yani fiyatına göre bir arabadan ne kadar ne derece güvenlik bekleyebileceğiniz belli oluyor. Renault markasına ait iki araç geçti elimden. 2001 model laguna, 2005 model scenic. İkiside EuroNcap testlerinden 5 yıldız almış bir model.

Bahsettiğimiz marka türkiyede fabrikası olan, malzeme kalitesini ülkemize göre belirleyip üretim yapan bir firma. Ekonomik ve orta segmente hitap eden firmaların ilgili modellerinin hepsinde aşağı yukarı aynı güvenlik zaafiyeti ve aynı güvenlik önlemleri var. Aksi halde tek bir marka/model sadece güvenliği ile gündemde yer ederdi ve şanı unutulmazdı.

Fizik kurallarına ve bir çok bilimsel veriye göre, araç ve kaporta tasarımı yapılıyor. Benim kullandığım iki modelde de şasinin çoğu yeri saçtandı. Laguna ile kaza yapmadım. Fakat Scenic ile duran bir araca çarptım, hızım saatte 60 civarıydı tam emin olmamakla birlikte. Şimdi bu aracı kaportasının esnek ve plastik görünmünde olmasıyla yargılarsan sen, bütün ar-ge çalışmalarını çöpe atmış olursun.

O kazada abs'ye rağmen duramadım kamyonet transitlerden birine çarptım. Kaput hariç şasinin en dış kısmı esnek ve kırılabilir malzeme olduğu için darbenin büyük bir bölümünü emmiş. Farlar kırıldı ama hala yerindeydi ve çalışıyordu. Aracın içinde 4 kişiydik, kılımıza bile zarar gelmedi.

Volvo'nun ceo'suna soruyorlar, ''Neden bütün modelleriniz birbirine benziyor?'', Ceo'da cevap veriyor ''Çeliği ancak bu kadar bükebiliyoruz..''

arkadaşım ben daha önce Dynamique kullandım bizde tempra vardı araba tempra dan daha kütük adamı çok yoruyo donanım bakımından tempradan daha iyi ama araba tam bir kütük şehir içinde kullanacaksan al derim ama uzun yol yapacaksan megane alma megane yerine git laguna al

Size tavsiyem eğer dolu bir araç istiyorsanız Focus 1 2.0 Ghia'lar bakın. Eski aracimdi kendisi. Deri koltuk, ön koltuk ısıtma gibi o yıllarda bu sınıfta çok zor bulunan donanımlar var. Hatta günümüzdeki C segmenti araçlarda opsiyonel ve gerçekten çok para istiyorlar. 2.0 diye korkmayın sakin. Uzun yolda 1.6'dan yaklaşık 1 litre , şehir içinde de 0,5-1 litre fazla yakıyor. Ama bence aradaki farka değer. Eğer bu aracın 1.6'sini alacaksanız almayin. Ghia olsa bile 1.6'lar çıkçası bayağı boş oluyorlar.

Megane önermem. Vectra olabilir ama elektronik akşamı sıkıntılı bir araç. Ama araştırıp temizini, sorunsuzca yakınını bulursanız neden olmasın.

Megane'a nasıl sağlam değil dersiniz anlayamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
araba defalarca takla atmış.

3 gün önce takla attı kardeşim 4 saat sonra taburcu oldu cam kesikleri ile ( araç sunrooflu idi ) hayatında hiç Megane sürmemiş insan konuşmasın geçen yıl mayıs'ta VW T-Roc 2022 model ile kazaya karıştık geri geri giderken vurduk tampon çamurluk davlumbazı kırıldı VW'nin bizim tampona boyası geçti sadece tutanağı tutup devam ettik VW'de çekici çağırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı