Harici disk tamemen sıfırlanabilir mi?

ScaniaTR14

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Elimde bir adet fazla harici disk var 1 TB, yeni sistemi kurduktan sonra bunu satmayı düşünüyorum. Belki dahili olanı da elimden çıkarıp bir SSD takviyesi yapabilirim. Bu diskleri komple sıfırlayabiliyor muyuz? İçine şu ana kadar ki yüklenenleri başkasının bulabilmemesi için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolama birimlerini kalıcı olarak temizlemek pek mümkün sayılmaz; Üzerine çok fazla veri yazıp kurtarılamaz hâle getirmeyi deneyebilirsin fakat bu depolama birminin daha hızlı yıpranmasına neden olabilir kaldıki bazı durumlarda veri hâlâ geri getirilebilir.

Selam arkadaşlar,

Elimde bir adet fazla harici disk var 1 TB, yeni sistemi kurduktan sonra bunu satmayı düşünüyorum. Belki dahili olanı da elimden çıkarıp bir SSD takviyesi yapabilirim. Bu diskleri komple sıfırlayabiliyor muyuz? İçine şu ana kadar ki yüklenenleri başkasının bulabilmemesi için.

Kapasitesinin tamamı kadar dosya yazarsan tamamen eski verilere ulaşılmaz hale gelir. Sıfırlayıp satışa koyarsın.

Selam arkadaşlar,

Diski sağ tıklayıp biçimlendirme ekranında hızlı biçimlendir tikini kaldırıp biçimlendirirsen olabildiğince silmiş olursun. (LLF) İşlem disk boyutuna göre uzun sürer, kablo bağlantısı kesilirse diskin bozulma ihtimali yüksek, benim ayağım takılmıştı kabloya, bozmuştum.

Low level format ile dediğin işlemi yapabilirsin.

Geri
Yukarı