Harici ekran kartı olmayan laptop tercih edilir mi?

Bütçe
15000

PrimeMusic

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

Laptop almayı planlıyorum. Youtube, Netflix - Excel, Word, SPSS vb. gündelik işler için kullanacağım. Oyun oynamayı da seviyorum fakat ultrada 60 fps versin gibi beklentilerim yok zaten. Bazı modelleri incelediğimde harici ekran kartı olmamasına rağmen olan bilgisayarlarla aynı fiyatta olduklarını gördüm. Burada iş-oyun pc farkı devreye giriyor galiba ama aradaki farkı tam çözemedim. Harici ekran kartı olmasının ne gibi bir dezavantajı var? Oyun oynayacak biri olarak bir dezavantaj göremiyorum. Niye harici ekran kartı olmayanı tercih etmem gerektiğini anlamadım. Ram farkı çok büyük bütçe istemiyor.

Aynı bütçeden iki örnek:

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı olduğunda hem pili sömürüyor hem de üreticiler genelde onu soğutmak için cihazı daha kalın yapmak zorunda kalıyor. İş amaçlı alan birisi içinde önemli olan hafiflik ve pil omrudur zaten, o sebeple. Bütçeniz nedir?

Harici ekran kartı olmayan laptop ile 60 FPS anca Valorant, CS:GO falan oynarsın. Yüksek grafikli güncel bir oyunda FPS yerlerde sürünür.

Oynayacağın oyunlara bağlı bu durum. Harici GPU olmadan nispeten rahat rahat oynayabileceğin oyunlar belli zaten iki elinin parmağını geçmez, bu gibi oyunları oynayacaksan tercih edilebilir tabii ama son dönemde çıkan veya bir bakışta bile yüksek sistem gerektireceği anlaşılan oyunları oynayacaksan tabii ki doğru bir tercih olmaz.

Harici ekran kartı olduğunda hem pili sömürüyor hem de üreticiler genelde onu soğutmak için cihazı daha kalın yapmak zorunda kalıyor. İş amaçlı alan birisi içinde önemli olan hafiflik ve pil omrudur zaten, o sebeple. Bütçeniz nedir?
Pil ömrünü o kadar etkiliyor mu cidden harici kart? Taşıma açısından daha zordur, mantıklı. Ayrıca konuda soruyu anlayan birkaç kişiden biri sizsiniz. Teşekkür ediyorum.

Bütçe 10000 - 12000 diyebiliriz. Değecek bir model olursa 15'e de çıkabilirim.

Pil ömrünü o kadar etkiliyor mu cidden harici kart? Taşıma açısından daha zordur, mantıklı. Ayrıca konuda soruyu anlayan birkaç kişiden biri sizsiniz. Teşekkür ediyorum.

Bütçe 10000 - 12000 diyebiliriz. Değecek bir model olursa 15'e de çıkabilirim.

Evet etkiliyor,

Oyun odaklı alacaksanız uzun ömürlü olması için buna arttirmaniza değer kesinlikle.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı