HD 6870 Overclock

BlackRedd

Hectopat
Daha fazla  
HD 6870 ekran kartım var. Battlefield 1 oynuyorum ve en düşük ayarlarda bile 1600*900 çözünürlükte kasıyor. İşlemci ya da diğer parçalarımı sormayın hepsi zaten fazlasıyla iyi olduğunda eminim. Yakın zamanda kartı değiştiricem fakat değiştirene kadar bf1'i kasmadan oynamak istiyorum bu yüzden overclock düşünüyorum ama biraz da korkuyorum karta zarar veririm diye düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?Önerir misiniz?Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına yapılan overclock performansı pek arttırmaz. Çok büyük overclock yapsan bile %20'den öteye pek gidemezsin performans artışı olarak. 4-5 FPS'den fazla kazanamazsın o kadar kasıyorsa. İşlemcini belirtebilir misin?

1600*900 sana göre düşük bir çözünürlük olabilir. monitör bu çözünürlüğü destekliyor diye işlemcin ve ekran kartın aynı oranda çalışmak zorunda değil kardeşim. öncelikle sisteminin yeterliliğini bilmelisin. kasma problemleri eğer ki işlemci veya diğer parçalardan kaynaklanmıyor ise, ekran kartının ram lerinde hasar meydana gelmiş olabilir. çünkü OVERLOCK yaptığın zaman ramlere aşırı yük biniyor. ve hasar gördüğünde KART eski performansı veremeyebiliyor. bilgin yoksa O.C ile ilgili pek fazla uğraşmasan senin açından daha iyi olabilir. çünkü kartı çöpe atabilirsin tehlikeli bir işlemdir. O.C

1600*900 sana göre düşük bir çözünürlük olabilir. monitör bu çözünürlüğü destekliyor diye işlemcin ve ekran kartın aynı oranda çalışmak zorunda değil kardeşim. öncelikle sisteminin yeterliliğini bilmelisin. kasma problemleri eğer ki işlemci veya diğer parçalardan kaynaklanmıyor ise, ekran kartının ram lerinde hasar meydana gelmiş olabilir. çünkü OVERLOCK yaptığın zaman ramlere aşırı yük biniyor. ve hasar gördüğünde KART eski performansı veremeyebiliyor. bilgin yoksa O.C ile ilgili pek fazla uğraşmasan senin açından daha iyi olabilir. çünkü kartı çöpe atabilirsin tehlikeli bir işlemdir. O.C
Sarhoşken mesaj atmayın, çok saçma oluyor çünkü.

Fazladan voltaj vermezsen zarar görmez kart. Fakat fazladan voltaj olmadan çok yüksek değerlere çıkamazsın. 750 Ti FTW almıştım ben özellikle overclock potansiyeli var diye FTW modelini seçmiştim. %15'ten ileri gidemedim performans artışında. Crysis 3 ultra ayarlarda 25 FPS değerini 28.5'ten öteye götüremiyorsun demek oluyor bu %15.

Fazladan voltaj vermezsen zarar görmez kart. Fakat fazladan voltaj olmadan çok yüksek değerlere çıkamazsın. 750 Ti FTW almıştım ben özellikle overclock potansiyeli var diye FTW modelini seçmiştim. %15'ten ileri gidemedim performans artışında. Crysis 3 ultra ayarlarda 25 FPS değerini 28.5'ten öteye götüremiyorsun demek oluyor bu %15.

Fazla voltajdan kastın güç kaynağı yeterliliğimi eğer onu diyosan zaten 600 w güç kaynağım var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı