HD 7770, İşlemcim ile darboğaz yapar mı ve Psu önerisi nedir ?

Apocalypse

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar haftasonu SAPPHIRE HD 7770 alacağım. Ürün için 500 Watt önerilmiş fakat 500 Watt Psu alacak bir bütçeye sahip değilim. 400 Watt Psu Alsam sorun teşkil eder mi ? Ayrıca mevcut sistemimde darboğaza sebep olur mu ?

Mevcut Sistem :

• İşlemci : İntel Core 2 Duo 2.20GHz E4500
  • Anakart : MSI P4M900M2
  • Ram : 3GB DDR2 667MHz
  • Ekran Kartı : ATI Radeon 1550 512Mb
  • Psu : 300wat

Bu sistemde ekran kartı değişileceği için Psu'da değişmek zorundayım.. Sistemin darboğaz yapıp yapmaması, oyun oynarken bir sorun olmaması, Psu'nun ekran kartına yetip yetmeyeceği. Bu soruların cevabını verirseniz çok mutlu olurum..

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağının markası ve modelini belirtmemişsin ama, büyük ihtimal yeteceğini düşünmüyorum. Darboğaz konusunda da bir sıkıntı olmaz. Güç kaynağını değiştirmen yeterli olur.

Bütçemi sadece HD6670'e göre ayarlamıştım başlarda ama 3 haftada HD7770 ve PSU değişimine çıktım.. O psu'yu şuan alamam.. Ya hd7770'den vazgeçip başka ürün seçicem ya da doların düşmesini bekliyecem ne dersin ?

O zaman belirttiğim 80+ güç kaynağını almayın. Linkini verdiğiniz 400W güç kaynağını alın.

O zaman belirttiğim 80+ güç kaynağını almayın. Linkini verdiğiniz 400W güç kaynağını alın.

HD7770 ile linkini vermiş olduğum psu ve mevcut sistemim sorun teşkil eder mi onu düşünüyorum .. MSI'nin calculatorunden hesaplama yapınca 400watt dedi ki o da en en fazla bir değermiş normalde o değeri gerektirmezmiş.. Ne yapmalıym ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı