HDD'yi SSD'ye Klonlamak

AdemRtt

Decapat
Merhaba.

Toshiba C-55 serisi bir laptop kullanıyorum. SSD siparişi verdim. Fakat şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum.

DVD sürücüsü yerine 9.5 mm "SSD/HDD Caddy" ile SSD takıp, HDD'yi SSD'ye bütün bilgileri ("Win 10 vs ") klonlayıp, daha sonra da DVD yerinden SSD'yi çıkartıp, HDD'yı takmayı. Boşalan HDD yerine ise de SSDyi takmayı düşünüyorum.

Böylece format ya da sıfırdan Win 10 kurulumu yapmamış, mevcut bilgileri birbirine taşıyarak devam etmiş olur muyum ?

Durum biraz karışık, yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videosunu yapmışsınız ama her video'da bir eksik konu / yer / şey olduğu için, yani bu işi bilmeyenlere hitap etmeyen videolar hazırladığınız için, ya forumda aynı konuda yüzlerce başlık açılıp soru soruluyor yine aynı şekilde videonuzun altları sorularla dolu...Halbuki iyi anlatılmış bir eğitim videosunun altında hiç soru sorulmaması lazım. Tabi youtube algoritması altına çok yazı yazılan videoları tepeye çıkardığı için bunun bilinçli yapıldığı kanatindeyim, zira insanlar bol bol video altına soru sorsunda video yukarılara gelsin amaç...Aynı konu forum site içinde geçerli, ne kadar çok soru sorulursa sitenin hiti o kadar artıyor...A'den Z'ye sıralamalı şeklinde anlatan ev altına yüzlerce sorunun sorulmadığı daha bir tane Türkçe kaynak bulamadım, en sonunda çözümü yabancı kaynaklarda buldum ve işlemi tamamlayabildim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı